Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Ring, Ragnar, olja, "Vårstilleben"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stanley, Jan, olja, komposition
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svenson, Arne, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, surrealistisk komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Amelin, Albin, färglito, blomsterstilleben
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, blandteknik på plexiglas, "Marilyn"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ytterkrukor. 1 par, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, diameter 11 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, thekanna  med lock, porslin, Koka Blå,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, utställningsaffisch, litograferad, Halmstadutställningen 1929, handsignerad av konstnären 1981, 100 x 62 cm, Halmstadgruppen debuterade på utställningen 1929
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti teak mm, 1950-60-tal, längd bricka 35 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kóvacs, Peter, färglito, figurkomposition,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jonson, Sven, färgkrita på pappannå, "Karlavagnen",
Slutpris2 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hosoe, Isao & Pozzoli, Alessio för Luxo, skrivbordslampa, blå plast, "Heron",
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Manschettknappar, 2 par, sterlingsilver och porslin, Royal Copenhagen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, köksstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorvaldsen, Bertel, efter honom, vägglampetter till 2 ljus, 1 par,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Starck, Philippe för FLOS, taklampa, polykarbonat, KTribe Suspension 1,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Smycken, 3 st; brosch silver, så kallad skönvirke, H Fischer Köpenhamn (1893-1937), broch okänd samt kors, svart harts med förgyllt montage, invändigt med miniatyrfotografi av Korsfästelsen (defekt)
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, bänk, palisander på stålben, ”Alpacka” design 1971,
fast hurts med låda, l 80 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, fartyget Vanadis som var Sveriges första och enda ångfregatt. Hon sjösattes 1862, utrangerades 1893 och höggs upp 1945. 31 x 48 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tallrikar, 1 par, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820),
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Boulineau, Abel, olja, vattenfall vid ruin,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Boulineau, Abel, olja, stenlagd källa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boulineau, Abel, olja, fransk lantgård,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Emiel, Albert, olja, sanddyner,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, fåtöljer, 1 par, alm, brokig klädsel
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, 61 x 100 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampor, 1 par, mässing, tillverkade av kanonhylsor, h 44 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Käpp med silverkrycka, 1900-talets 1 hälft, doppsko i järn, l 87 cm, gravyr
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bluetoothspelare, Audio Pro, Addon C10, fungerar vid test, bredd 32 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets början, olja, stilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK