Julauktion söndagen den 18/12 klockan 16.00

Fredag 16/12 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 17/12 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 18/12 klockan 12.00-16.00

771
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sockerskål med lock, nysilver, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, stämplad Axel Gabriel Dufva, l 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, röd-, grön-, gul- och vitlackerad metall, modellnummer T101, dia 48 cm, med sladdhiss
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, satsbord, 3 st, aluminium med glasskivor, 50 x 50 cm
775
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Persisk galleri, 240 x 75 cm
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old Persisk galleri, 395 x 75 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Parti mässing, koppar mm
Parti mässing, koppar mm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
K Malmvall/E Lilja Löwenhielm
K Malmvall/E Lilja Löwenhielm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Hamadan, 160 x 110 cm, slitage
781
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matbord med utdragsskivor, bok med Perstorpsplattor, daterat 1959, 126 (80) x 67 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gantzel-Boysen, Bent för IKEA, taklampa, lackerad metall, "Duett", 1970-tal, etikettmärkt, h 22 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
789
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, taklampa, krom med glaskupa, denna med geometrisk dekor, art-déco/funkis, omkring 1930, h 53 cm, slitage
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mekanisk leksak, Schuco, 1940-50-tal, springande hund, l 13 cm, skador
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik Afshar, 225 x 160 cm
795
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old/semiantk Pakistan, 180 x 125 cm
796
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, 160 x 95 cm
797
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, 110 x 75 cm
798
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa,aluminium,  dia 43 cm, med sladdhiss
799
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
800
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggvitrinskåp, bonat trä. 1900-talets 2 hälft, b 80 cm
801
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 6 st, bonat trä med rottingklädsel, 1900-talets 2 hälft
802
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soff/lampbord, bonat trä, modern tillverkning, l 65 cm
803
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
804
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kylskåp, EC-983, modern tillverkning, 12/240 V
805
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Trelleborgs Glasbruk, karaff med propp samt 6 grogglas, etsad dekor av humoristiska jaktmotiv, etikettmärkta, karaff h 22 cm
806
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Simeonov, Mihail, blandteknik med collage, komposition, signerad, synlig pappersstorlek 74 x 52 cm
807
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
808
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
809
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Silow, Ingegerd för Axeco, vävnad, Liljekonvalj, signerad, 40 x 28 cm
810
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK