Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Väggur, trä med porslinstavla, möjligen Tyskland, 1800-talets 2 hälft,
770
Väggur, trä med porslinstavla, möjligen Tyskland, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti theskedar, silver, total vikt 195 gram,
771
Parti theskedar, silver, total vikt 195 gram,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Kaffeskedar, 12 st, silver, Rosen, total vikt 135 gram,
772
Kaffeskedar, 12 st, silver, Rosen, total vikt 135 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, gult glas och brun plast,
773
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, gult glas och brun plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
774
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matgrupp, 8 delar, skuret och lackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
775
Matgrupp, 8 delar, skuret och lackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, old persisk,
776
Matta, old persisk,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Pontén, Gunilla för Chapeau-Clacque, kofta,
777
Pontén, Gunilla för Chapeau-Clacque, kofta,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull,
778
Pontén, Gunilla, damtrenchcoat, rosa bomull,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st,
779
Strid, Hardy, färglitografier, 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, medföljer 2 ägg Royal Copenhagen,
780
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, medföljer 2 ägg Royal Copenhagen,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Urna, brons, 1900-tal,
781
Urna, brons, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil,
782
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Höglund, Erik för Boda/Boda Smide, takkrona till 6 ljus,
783
Höglund, Erik för Boda/Boda Smide, takkrona till 6 ljus,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Klädhängare, så kallad tamburmajor, mässing,
784
Klädhängare, så kallad tamburmajor, mässing,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Golvurna, porslin, Kina, modern tillverkning,
785
Golvurna, porslin, Kina, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kaminur med klockspel, antagligen England, 1910-20-tal,
786
Kaminur med klockspel, antagligen England, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Stort parti porslin, så kallat äggskalsporslin, 4 lådor,
787
Stort parti porslin, så kallat äggskalsporslin, 4 lådor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stort parti porslin, Kina och Japan, 1900-tal,
788
Stort parti porslin, Kina och Japan, 1900-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Stort parti porslin, Kina, 1900-tal,
789
Stort parti porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm,
790
Parti figuriner, porslin, keramik, metall mm,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal,
791
Sigillstampar, 4 st, skuren nefrit, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
4 delar, porslin, Kantonemalj, Kina, 18-1900-tal, Thekanna samt 3 fat,
792
4 delar, porslin, Kantonemalj, Kina, 18-1900-tal, Thekanna samt 3 fat,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti theskedar, 6 + 4 + 1, silver total vikt 115 gram
793
Parti theskedar, 6 + 4 + 1, silver total vikt 115 gram
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
794
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kors med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3 gram,
795
Kors med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Engelbert, Heribert, egen verkstad, brosch, 18 karat rödguld med 5 pärlor, vikt 3 gram,
796
Engelbert, Heribert, egen verkstad, brosch, 18 karat rödguld med 5 pärlor, vikt 3 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Ring, 18 karat rödguld med baguetteslipad röktopas, vikt 2,5 gram,
797
Ring, 18 karat rödguld med baguetteslipad röktopas, vikt 2,5 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Hänge, 18 karat rödguld med blå pastesten, total vikt 3,6 gram,
798
Hänge, 18 karat rödguld med blå pastesten, total vikt 3,6 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad bergkristall, vikt 1,9 gram,
799
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad bergkristall, vikt 1,9 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bissmarklänk, 18 karat rödguld, vikt 13,1 gram,
800
Bissmarklänk, 18 karat rödguld, vikt 13,1 gram,
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Armlänk, 18 karat rödguld, x-länk, vikt 9,3 gram,
801
Armlänk, 18 karat rödguld, x-länk, vikt 9,3 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Parti svenska silvermynt, total vikt 2200 gram,
802
Parti svenska silvermynt, total vikt 2200 gram,
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Hänge, 18 karat rödguld med facettslipad vit safir (?), vikt 3 gram,
803
Hänge, 18 karat rödguld med facettslipad vit safir (?), vikt 3 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 2,4 gram,
804
Kedja, 18 karat rödguld, vikt 2,4 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Matbestick, nysilver, modell Olga,
805
Matbestick, nysilver, modell Olga,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
806
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Björklund, Tord för IKEA, armstolar, 1 par, aluminium med svart skinnklädsel, "Stockholm",
807
Björklund, Tord för IKEA, armstolar, 1 par, aluminium med svart skinnklädsel, "Stockholm",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Parti kameror mm; Projector Leica,
808
Parti kameror mm; Projector Leica,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Krahner, Annette för Skruf/Royal Krona, glasservis, 21 delar, glas, "Järnet",
809
Krahner, Annette för Skruf/Royal Krona, glasservis, 21 delar, glas, "Järnet",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Ytterbelysningar, 1 par, Nordlux Tin,
810
Ytterbelysningar, 1 par, Nordlux Tin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik persisk,
811
Matta, semiantik persisk,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, semiantik-antik Hereke(?),
812
Matta, semiantik-antik Hereke(?),
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan (?),
813
Matta, old Pakistan (?),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
814
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Hamadan,
815
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft,
816
Rakspegel, mahogny, fristående på tredelad fot, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
817
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.