Laddar...

Novemberauktion

Novemberauktion söndagen den 28/11 klockan 16.00.

Visning:

Fredag 26/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/11 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/11 klockan 12.00 - 16.00

Novemberauktion
Avslutad
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
529
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft,
530
Sidobord med klaffar, lackerat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Tidskriftsställ, lackerad metall,
531
Tidskriftsställ, lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas,
532
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Öronlappsfåtöljer, 1 par, djuphäftat, brunt konstläder,
533
Öronlappsfåtöljer, 1 par, djuphäftat, brunt konstläder,
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar,
534
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik Kirman,
535
Matta, old/semiantik Kirman,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Avslutad
Okänd designer för Ekenäs, glas, 12 + 5 st, färgad glasmassa
536
Okänd designer för Ekenäs, glas, 12 + 5 st, färgad glasmassa
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, Strandpromenaden, Varberg,
537
Okänd konstnär, olja, Strandpromenaden, Varberg,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för GEMI, Töreboda, bordslampa, mässing med plastskärm
538
Okänd designer för GEMI, Töreboda, bordslampa, mässing med plastskärm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Asp, Gösta, olja, "Spanskt krus",
539
Asp, Gösta, olja, "Spanskt krus",
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, snipa på strand,
540
Okänd konstnär, olja, snipa på strand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, offsettryck, 3 st, samramade, kompositioner,
541
Okänd konstnär, offsettryck, 3 st, samramade, kompositioner,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Taklampa, förgylld metall, antagligen Italien, 1900-talets 2 hälft,
542
Taklampa, förgylld metall, antagligen Italien, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Takkrona, nysilver med lövformade prismor, så kallad burkrona, 1900-talets 1 hälft,
543
Takkrona, nysilver med lövformade prismor, så kallad burkrona, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Brandbil, lackerad plåt, batteridriven, Masudaya "Modern Toys",
544
Brandbil, lackerad plåt, batteridriven, Masudaya "Modern Toys",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Taklampa, krom med bemålad glasskärm
545
Taklampa, krom med bemålad glasskärm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Point, Georges, färglitografi, "Portkosme 70",
546
Point, Georges, färglitografi, "Portkosme 70",
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Persson, Ove, färglitografi, Laxvik,
547
Persson, Ove, färglitografi, Laxvik,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färgoffset, poster, "Halmstadgruppen 45 år",
548
Olson, Erik, färgoffset, poster, "Halmstadgruppen 45 år",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Radiogrammofon, teak med lackerat metallunderrede, Centrum, AB Gylling & Co,
549
Radiogrammofon, teak med lackerat metallunderrede, Centrum, AB Gylling & Co,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Symaskin, Husqvarna, 500 Computer
550
Symaskin, Husqvarna, 500 Computer
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, skåp på lös benställning, teak och grålackerat trä
551
Okänd designer, 1950-tal, skåp på lös benställning, teak och grålackerat trä
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hellestam, Sven & Linander, Otto, hopfällbar cykel, "Microbike"
552
Hellestam, Sven & Linander, Otto, hopfällbar cykel, "Microbike"
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, (möjligen Hans Agne Jakobsson), 1960-70-tal, taklampa, fur,
553
Okänd designer, (möjligen Hans Agne Jakobsson), 1960-70-tal, taklampa, fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Uppläggningsbestick, 1 par, nysilver med ivorineskaft,
554
Uppläggningsbestick, 1 par, nysilver med ivorineskaft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Mortel med pistill, mässing, 1800-tal,
555
Mortel med pistill, mässing, 1800-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kasiulis, Vytautas, färglito, Kunglig livgardist,
556
Kasiulis, Vytautas, färglito, Kunglig livgardist,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Fat, saltglaserat lergods, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
557
Fat, saltglaserat lergods, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II",
558
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Grandin, Svän, olja, gatuscen,
559
Grandin, Svän, olja, gatuscen,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Nässjö Stolfabrik "Nesto", pinnstolar, ett par, grönlaserat trä, "Frej",
560
Okänd designer för Nässjö Stolfabrik "Nesto", pinnstolar, ett par, grönlaserat trä, "Frej",
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Koffert, canvasbeklätt och järnbeslaget trä, 1800-talets 2 hälft,
561
Koffert, canvasbeklätt och järnbeslaget trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Takkrona, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
562
Takkrona, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Englesson, Staffan, ljusstakar samt bordstermometer, krom och mässing,
563
Englesson, Staffan, ljusstakar samt bordstermometer, krom och mässing,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Syskrin, textilklädd plast, 1960-70-tal,
564
Syskrin, textilklädd plast, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Gefle, tvättuppsättning, flintgods, kanna samt skål
565
Okänd designer för Gefle, tvättuppsättning, flintgods, kanna samt skål
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti modern design, teak, rostfritt mm,
566
Parti modern design, teak, rostfritt mm,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik,
567
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, gips, sittande kvinna med hatt,
568
Okänd konstnär, skulptur, gips, sittande kvinna med hatt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
569
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, barnstolar, 3 st, nylonband på stålställning
570
Okänd designer, 1950-60-tal, barnstolar, 3 st, nylonband på stålställning
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
571
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast,
572
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Leksaksbil, litograferad plåt, Standard Sedan,
573
Leksaksbil, litograferad plåt, Standard Sedan,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Figurer, 7 st, skuret och delvis bemålat trä,
574
Figurer, 7 st, skuret och delvis bemålat trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Skulpturer, 4 st, brons, cire-perdueteknik, Västafrika 1900-talets 2 hälft,
575
Skulpturer, 4 st, brons, cire-perdueteknik, Västafrika 1900-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti formar till tennsoldater samt färdiga tennsoldater,
576
Parti formar till tennsoldater samt färdiga tennsoldater,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.