Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Okänd konstnär, olja, sittande akt, signerad EL, 65 x 43 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Briante, Ezelino, olja, motiv från Capri, signerad, 25 x 36 cm
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Knafve, Nils Folke, olja, "Insjölandskap, Västergötland", signerad, 38 x 46 cm
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Werkmeister, Jerk, trägravyr, ryttare, signerad, numrerad 13/25 och daterad 1921, synlig pappersstorlek 12 x 12 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Karta, kopparstucken och handkolorerad, Sweden, Denmark, Norway, Finland, England, 1700-talets början, synlig pappersstorlek 18 x 21 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, "Non Violence", signerad och numrerad 88/100, synlig pappersstorlek 34 x 53 cm
Est600 - 700 SEK
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), computer ink plot, komposition, signerad, numrerad 18/35 samt daterad 1979, pappersstorlek 76 x 55 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid5,500 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Glemme, Dagmar, akryl, komposition med katter, signerad, 44 x 60 cm
Est600 - 700 SEK
Final bid3,600 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Nyström, Helmtrud, färgetsning, "Blå resa", signerad och numrerad 87/90, daterad 1980, synlig pappersstorlek 64 x 51 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Wallsten, Roland, färgserigrafi, strandbild, signerad och numrerad 132/180, synlig pappersstorlek 56 x 72 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglito, barscen, signerad och numrerad 37/500, synlig pappersstorlek 58 x 72 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Shinoda, Toko, litografi, ”Snow”, signerad och numrerad 35/50, synlig pappersstorlek 35 x 26 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Nilson, Severin, olja, insjölandskap med segelbåt, signerad, 33 x 78 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Carendi, Kurt, pastell, flickor, signerad, 34 x 47 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd italiensk (?) konstnär, olja, Commedia Dell´ Arte, signerad AM, 35 x 50 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid8,000 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Dik, Pieter Daniel, olja, stormande hav, signerad, 60 x 80 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Norrman, Lars, litografi, "Allena på Altiplanon", signerad och numrerad 210/360, synlig pappersstorlek 36 x 79 cm
Est300 - 400 SEK
Lindquist, W. A, olja, "Kosterarkepilagen",  otydligt signerad, 33 x 41 cm
Est400 - 500 SEK
Nordenstam, Astrid, gouache (?), "Vågspel i det inre", signerad, synlig pappersstorlek 51 x 74 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Lindström, Bengt, litografi, komposition, signerad och numrerad 92/100, 75 x 54 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Heby, Tore, olja, pojkporträtt, signerad, 65 x 46 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Björkman, Gunnar "Gebbe", olja, "Badsäsongen är över", signerad och daterad 1987, 40 x 80 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Jillnesjö, Rune, olja, flicka på äng, signerad, 61 x 51 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Poster, Tivoli, AL Ofset, Andreasen & Lachmann, Köpenhamn, 85 x 62 cm
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinna på strand, otydligt signerad Pasini?, 25 x 20 cm
Est300 - 400 SEK