Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulptur, sandgjutet glas på sockel i diabas, Janus Ansikte, ingjuten dekor av ansikte,
Final bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulptur, sandgjutet glas på sockel i diabas, Brains Head blå Karolina,
Final bid1,400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulptur,  sandgjutet  glas, Brains,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Colombo, Joe för Oluce, golvlampa, delvis lackerad metall, "Spider", design 1965,
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Est600 - 800 SEK
Est600 - 800 SEK
Moccaservis, 11 delar, mjukporslin, Gustavsberg Dresden, sekelskiftet 1900,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Rex, Göte, olja, surrealistisk komposition,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid3,600 SEK
Est200 - 300 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Lockbete",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild",
Est800 - 1,000 SEK
Etui med schackpjäser, delvis bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est18,000 - 20,000 SEK
Lawn Bowlsklot, 1 par, bakelit, Henselite Championship, Australien 1960-tal,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Uppsatsskål, silver, Spanien, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Persson, Ove, olja, "Före hemfärden",
Final bid1,200 SEK
Est600 - 800 SEK
Jonson, Sven, färglito, Avfärden från Kalypso,
Final bid1,100 SEK
Est400 - 600 SEK
Parti smycken, klockor, bijouterier mm, delvis silver,
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv i balja, nysilver och smide, Erik Frost Mora, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Silvermynt, 1 $ 1881, så kallad Morgandollar, myntort New Orleans,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hansen, Hans, egen verkstad, uppläggningssked, sterlingsilver, Susanne,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 600 SEK
Äggsax, delvis förgyllt nysilver, 1900-talets 1 hälft, 1 öga med infattad, röd sten,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est400 - 600 SEK
Böcker; Svenska läkare-sällskapets handlingar, tom I-X samt XII, Stockholm 1813-33,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 30 SEK
Collier, odlade pärlor, silverlås med pärla, pärlor dia cirka 5 mm,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Skulpturer, 1 par, skuret och delvis bemålat trä, Polynesien (?), 1900-talets 2 hälft,
Est200 - 300 SEK
Lockask (för handskar?) för väggmontage, driven koppar, nyklassicism, 1900-talets början,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm
Est400 - 600 SEK
Parti äldre, svenska kopparmynt, Oskar II och Gustav V,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti äldre finska mynt och sedlar, tsartid och republik,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti äldre arabiska mynt, bl a 1 Dirham Marocko 1798 (Hijri 1212)
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Larson, Lisa, Gustafsberg, väggplakett, stengods, dekor av fåglar,
Est600 - 800 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
Est300 - 400 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
Est600 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Matheson, Fredrik, olja, Bekken,
Est200 - 300 SEK
Kunglig förordning om de så kallade Nödmynten; Kongl. maj:ts nådige Påbud, om de fem slags myntetekn.....,
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Strid, Hardy, epoxiemalj, Händelse i landskap,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK