Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid10,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Herrfickur, 18 karat rödguld, Schweiz, sekelskiftet 1900, dia 48 mm, total vikt 86 gram
Final bid4,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Prydnadskanon, mässing på järnlavett, 1900-tal, l 45 cm
Est900 - 1,000 SEK
Final bid900 SEK
Est700 - 800 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Est1,500 - 1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 16-1700-tal, balusterformad på låg fotplatta, h 11 cm, bristning
Final bid1,700 SEK
Est400 - 500 SEK
Speldosa, delvis bemålat trä, Columbia, Schweiz, sekelskiftet 1900, 6 melodiers rulle, l 32 cm
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Antonsson, Oscar för Ystad Brons, fat, patinerad brons, "Diana", signerat, dia 40 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för C G Hallberg, ljusstakar, 1 par, tenn, funkis, kvadratiska med stiliserad växtdekor, stämplade Stockholm 1938, 8,5 x 8,5 cm
Final bid1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est1,500 - 1,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 - 600 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer (Peter Behrens?) för Osiris, kanna, tenn med blått glas, jugend, 1900-talets början, i form av Maraboustork, modellnummer 1051, h 25 cm
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Kungligt emblem, brännförgylld brons, 17-1800-tal, b 12 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK