Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, semiantik Kirman,
Matta, semiantik Kirman,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Okänd designer, bord, fur, shakermodell,
Final bid800 SEK
Est200 - 300 SEK
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, ostskärare, gul och  plast och stål, kupa i klar plast,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Skål,  fajans, Émaux de Longwy 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 600 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1950-tal, serveringsbricka, flintgods med mässingsmontage, handtag i bambu,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est400 - 600 SEK
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny,
Snedklaffsekretär, mahogny,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal,
Est300 - 400 SEK
Golvur, ek,
Golvur, ek,
Est800 - 1,200 SEK
Salongsbord med klaffar, valnöt,
Final bid500 SEK
Est400 - 600 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm,
Armstolar, 1 par, bonad alm,
Est400 - 600 SEK
Stol, ek med läderklädsel,
Stol, ek med läderklädsel,
Est300 - 600 SEK
Skrivpulpet, valnöt med grön läderklädd skiva,
Est500 - 600 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Est500 - 1,000 SEK
Okänd designer för Vincent Sheppard, stolar 6 st,
Est200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja,
Krüger, Einar, olja,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Porslinssnäcka med skuren text, Ryssland,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Jönsson, Barbro, färglito,
Jönsson, Barbro, färglito,
Est200 - 300 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
Est500 - 600 SEK
Besman/våg, smide och mässing,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, hänkelvas,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Nordiska Kompaniet (NK), nattygsbord, 1 par,
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Cortendorf, skulptur/väggrelief,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Öhlén, Susanne för Rörstrand, vas/skulptur, stengods,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Grythyttan Stålmöbler, matgrupp, 5 delar,
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Okänd designer för Tabergs Möbelindustri, sideboard, teak och bonat trä,
Final bid1,900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Spegel, mahogny med intarsia,
Spegel, mahogny med intarsia,
Final bid400 SEK
Est500 - 1,000 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
Est1,500 - 2,000 SEK
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Winblad-Hjelmqvist, Ulla för Alingsås Keramik, miniatyrvas,
Est200 - 300 SEK
Portanier, Gilbert för Rosenthal, skålfat,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Palmquist, Sven för Orrefors, skålar 3 st, gråtonat glas, Fuga, design 1953,
Est400 - 600 SEK
Kaffekoppar med fat, 5 +5 st samt gräddkanna, porslin, Meissen, 1900-tal,
Final bid1,600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
Est200 - 300 SEK