Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray, lös benställning , längd 121 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bonderup, Claus & Thorup, Thorsten för Fog & Mørup, taklampa, mässingsfärgad aluminium, "Semi Pendel", design 1967, etikettsignerad, dia 70 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd samtida konstnär, olja, porträtt av Frida Kahlo, 80 x 60 cm
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Nordberg, Olle, olja, kvinna med fåglar, signerad och daterad 1933, 24 x 18 cm, medföljer bok
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella",
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Johansson, Lars, olja, Surrealistisk komposition, 60 x 73 cm, stämplad från konstnärens minnesauktion
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Johansson, Lars, olja, Segel och bågformer, 60 x 73 cm, stämplad från konstnärens minnesauktion, färgsläpp
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Johansson, Lars, olja, Öga i fokus, signerad och daterad -78, 38 x 46 cm, stämplad från konstnärens minnesauktion
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Johansson, Lars, olja, Surrealistisk komposition med öga och pensel, 50 x 61 cm, stämplad från konstnärens minnesauktion
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Pryds Beck, Henrik, olja, "Hvor er The Flying Dog?, signerad och daterad 2003, 70 x 70 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pryds Beck, Henrik, olja, "Hundens rya er haengt på hovedet ved Hovedbanegården", signerad och daterad 2003, 30 x 30 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Pryds Beck, Henrik, olja, "Hunden gör et spring og rammer på hovedet nede i Hovedbanegården", signerad och daterad 2003, 30 x 30 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Delaunay, Sonia (efter henne?), färgserigrafi, "Alphabet", cirka 1970,
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Bordsurtout, nysilver med glasinsatser, England, stämplad Philip Ashbury & Sons, Sheffield, 1800-talets 2 hälft, h 27 cm
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Flytväst, Beaufort, uppblåsbar
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
Final bid4,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK