Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Petersen, Vilhelm (efter honom?), olja, kustparti, osignerad, a tergo etikett, 19 x 29 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Petersen, Vilhelm (efter honom?), olja, kustparti, osignerad, 23 x 35 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Léger, Fernand, litografi med pochoir, "Cheval sur fond rouge", utförd 1951 i 1500 exemplar av Atelier Jacomet i Paris efter akvarell från 1948, synlig pappersstorlek 27 x 21 cm
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Møller Jepsen. Bent , armstol, teak med bordeauxfärgad läderklädsel, "Medalie", design 1961, h 78 cm
Final bid5,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Klädskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, höjd 187 cm
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegel, bemålat trä, empirestil, 18-19000-tal, höjd 90 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglitografi, dansande par
Est400 - 500 SEK
Bajonetter, 4 st, M/1867 för Remington, l 53 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid1,900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Onsberg, Ulf, färglitografi, komposition
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Stol, skuren, massiv valnöt, Chippendale, 1700-talets mitt, ljusbrun läderklädsel från 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd designer för Elon Arenhill, etui, sterlingsilver,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Carlsen, Finn, egen verkstad, Listed, Bornholm, relief, stengods och betong i järnram, signerad FC och daterad 65, 45 x 38 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Carlsen, Finn, egen verkstad, Listed, Bornholm, tillskriven, relief, stengods och betong, par med barn i barnvagn, osignerad, 36 x 39 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Matta, semiantik Teke Turkmen, 390 x 265 cm
Est1,500 - 1,600 SEK
Est600 - 700 SEK