Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti LP-skivor samt maxisingel, Judas Priest, 13 st
Est1,100 - 1,200 SEK
Est42,000 - 44,000 SEK
Jensen, Georg, egen verkstad, kaffeskedar, 10 st, sterlingsilver, modell Continental (Antik), design 1906, total vikt 135 gram, servisen var den första Jensen designade
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Dahlbom, Wilhelm, olja, landskap från Linderöd, signerad och daterad 1916, 73 x 100 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Point, George, färglitografi, "Portkosme 54",
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Golvur, lackerat trä, 1700-talets mitt eller 2 hälft, urverk signerad Adam Basilier Eskilstuna (verksam 1747-1783), h 215 cm, bemålning från 1929 enligt notat
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Isphahan (?), 325 x 230 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Cigarettetui, sterlingsilver med inredning i kamferträ, dekor av Karl XI, stämplad CG Hallberg Stockholm 1958, höjd 9,5 cm, vikt 125 gram
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti äldre bestick, silver, bl a såsslevar, total vikt 240 gram
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Parti silverföremål med fyllda skaft, glasinsatser mm, bl a osthyvel Georg Jensen "Konge" (defekt skaft), vaser mm, total vikt 550 gram
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Agnell, Olle, olja, "Yrsnö"
Agnell, Olle, olja, "Yrsnö"
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Wärff, Göran för Kosta Boda, parti konstglas, 4 delar, vas, skulptur samt ljusstakar, signerade, h 9-20 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Lönborg, Harald, akvarell, porträtt av Karen Jörgensen, enligt påteckning utförd på 1890-talet, signerad, synlig pappersstorlek 25 x 17 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti silverbestick, gammalfransk modell, total vikt inklusive knivar med fyllda skaft och stålblad 950 gram
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man
Est900 - 1,000 SEK
Storm, Ylva, skulptur, torso, keramik
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Nilsson, Anne för Orrefors, ljusstake, delvis blå glasmassa, Celeste, h 34 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Personbil, Volkswagen VW 3C Passat, 2012, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt
Final bid85,000 SEK
Est90,000 - 100,000 SEK
Stort parti silver, bestick, kuverthållare mm, total vikt cirka 1,5 kilo
Final bid6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Personbil, VOLKSWAGEN VW 1K Golf, 2010, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt
Final bid65,000 SEK
Est70,000 - 80,000 SEK
Lundström, Nils Emil för Rörstrand, tillskriven, smörterrin med lock, fajans, "Rörstrandia", design 1930, krönande duva, l 16 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Snurrpall, bonad ek, 1900-talets 1 hälft, justerbar höjd
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Snurrpall, björk, 1900-talets mitt, justerbar höjd
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja, samt mindre kniv, dekor av hästhuvud, Iisakki Järvenpää
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Kniv med balja, skaft i rödlaserat trä, total l 25 cm
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, total längd 27 cm
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja, Finland, dekor av hästhuvud, graverat blad med svårtydda signaturer, tot längd 22 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK