Lowest lot number
Ericsson, Mikael, färgserigrafi, komposition,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
Est300 - 400 SEK
Matta, semiantik Hamadan,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, soffa, ljus björk med lösa, textilklädda blå dynor,
Final bid1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Stolar, 1 par, skuret, bemålat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, linneskåp, mahogny, 1900-talets mitt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, bordslampa, aluminium,
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd japansk konstnär, Meiji, 1800-talets slut, bältespännen, 1 par, silver och flintgods, möjligen Satsuma,
Est1,100 - 1,200 SEK
Thekanna samt skål, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasyrdekor,
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Gueridoner, 1 par, skuret, bemålat och förgyllt trä,
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster Aqua Terra,
Final bid16,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Herrarmbandsur, stål, Omega Seamaster, boettnummer 59690158,
Final bid10,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Bojan, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Golvvaser, 1 par, keramik, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Skulptur, bronserad metall, Kina, modern tillverkning,
Final bid1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skulptur, försilvrad brons, Kina, modern tillverkning,
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, svart, 28"
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Piedestaler, 2 st samt bord, konstmassa, orientaliska arbeten,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), europeisk silverform,
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Bojaner med lock, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning,
Est400 - 500 SEK
Skulpturer, 2 st, terrakotta, orientaliska arbeten, 1900-talets slut,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, stålblå, 28"
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Skulptur, försilvrad brons, orientaliskt arbete, 1900-talets 2 hälft,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Cykel, 3-vxl, Yosemite, flerfärgad, 28"
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti knivar, ritbestick mm, 1900-tal,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti märken, pins, knappar mm,
Est400 - 500 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, 1900-tal, Napoleon I med marskalkar,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Armbandsur, 6 st, Swatch,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Kniv med balja och bärläder, sk permissionsbajonett, F M Mattsson Mora,
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Skulptur/flasköppnare, metall och pärlemor,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Ikonen, Hannu för Valo Koru, Finland, 1900-talets 2 hälft, hängsmycke, patinerad brons, renlav,
Est400 - 500 SEK
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Est3,200 - 3,400 SEK
Fåtölj med fotpall, grön läderklädsel, elektrisk,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Motorgräsklippare, Stiga, SA 55
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Häcksax, Black & Decker, elektrisk
Final bid100 SEK
Henriques, Vilhelm, olja, Väg med telefonstolpar,
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, armstol, bonad ek med ljusbrun konstläderklädsel,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Röjsåg/trimmer, Jonsered, GT 2124
Est500 - 600 SEK
Trimmer, Black & Decker, elektrisk, 300W
Est500 - 600 SEK
Nilsson, Lennart, offset, komposition,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, serveringsbord/vagn, ek, 1900-talets mitt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Trimmer, Green work tools, batteridriven, 24V, Li-Ion
Final bid100 SEK
Länsfåtölj, skuren ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skåp, skuren och bonad ek, renässansstil, 1800-talets slut,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK