Final bid1,300 SEK
Est600 - 800 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Zanotta, soffa, krom med grå textilklädsel,
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
Est1,800 - 2,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Utnämningsdiplom. 2 st, utställda för Bror Carl Grotte 1857 respektive 1861,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Böcker; parti arkitektur, slott och herresäten
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Böcker; parti geneaologi och heraldik,
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Uppsatsskål, flintgods, England, 1800-talets 1 hälft, ovoid med kinesicerande dekor,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Faskinkniv M/1848,
Faskinkniv M/1848,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Bajonett i balja, Tyskland M/K98,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Yatagan i balja, underhaltigt silver eller försilvrad metall och siden, Osmans, 1900-talets början,
Final bid500 SEK
Est400 - 600 SEK
Hyls- och knivbajonetter, 5 st, bland annat M/1896 och M/1914,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Rappir, smide, stål och mässing, 1900-tal, medföljer balja till sabel, 1800-tal,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, bild från dansk-svensk militärövning,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Damarbetsbord, mahogny, nyrokoko, 1800-talets mitt,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Stolar, 4, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren valnöt, 1900-talets början,
Est300 - 400 SEK
Skrivbordsstol, bonad bok, jugend, 1900-talets början,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Monterbord, ek, 1900-talets mitt,
Final bid800 SEK
Est200 - 300 SEK
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 800 SEK
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik,
Est1,500 - 2,000 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
Est800 - 1,000 SEK
Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,
Est300 - 400 SEK
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756,
Est400 - 500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
Est200 - 300 SEK
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,
Est400 - 500 SEK
Benter, Lotte för, Royal Copenhagen, figurin, porslin, stickande Amagerflicka, modellnr 1317,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till följande objekt,
Est1,200 - 1,500 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till föregående objekt,
Est3,000 - 4,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Agnell, Olle, olja, I fotogenlampsljus,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, olja, komposition,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Agnell, Olle, olja, regnväder,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Kåks, Olle, färgserigrafi, Flora Erotica I,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Koitsu, Tsuchiya, träsnitt, Mt. Fuji from Lake Kawaguchi 1933,
Final bid3,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK