Wenck, Ernst för Rosenthal, figurin, bemålat porslin, Fortuna,
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja, George I av Storbritannien med Strumpebandsordens insignier.
Final bid2,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Öhrström, Edvin för Orrefors, miniatyrvas, glas, Ariel, dekor av vertikala luftbubblor mot bordeauxfärgad fond,
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Tutter, Karl för Hutschenreuther Abteilung für Kunst, Selb, figurin, delvis bemålat och förgyllt porslin, inpressad signatur, mandarinand,
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Gate, Simon för Orrefors, vas, svagt gråtonad glasmassa med diamantslipad dekor,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Guldmynt, 5 kr Oskar II 1899, vikt 2,24 gr 900/1000 guld,
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Guldmynt, 5 kr Oskar II 1901, vikt 2,24 gr 900/1000 guld
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Medalj, 23 k rödguld,, mynttyper under Gustav V:s regeringstid, vikt 4,7 gr
Final bid1,900 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Guldmynt, 5 kr Gustav V, vikt 2,24 gr 900/1000 guld
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Guldmynt, 100 $, Bermuda 1975, 7.03 gram 900/1000 guld,
Final bid2,800 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Gustav V 1925, vikt 8,9 gram 900/1000 guld
Final bid10,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Plåtmynt, koppar, 4 Daler Silv Mynt, Fredrik I 1735,
Final bid13,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian IX 1900, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,
Final bid1,700 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Guldmynt, 5 $ USA 1898, så kallat Liberty, vikt 8,36 gr 900/1000 guld,
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Medalj, 23 k rödguld,, mynttyper under Oskar II:s regeringstid, vikt 4,7 gr,
Final bid1,900 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Guldmynt, Danmark, 10 kronor, Kristian X 1913, vikt 4,48 gr 900/1000 guld,
Final bid1,700 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Guldmynt, 100$ Canada 1979, 16.9655 gram 917/1000 guld,
Final bid6,500 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1874, 8,96 gr 900/1000 guld,
Final bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gr 900/1000 guld,
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1884, 8,96 gr 900/1000 guld,
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Guldmynt, 100$ Bermuda 1975, vikt 7.03 gram 900/1000 rödguld,
Est2,800 - 3,000 SEK
Final bid6,500 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Guldmynt, 1 Carolin, 10 Francs, Karl XV 1869, 3,23 900/1000 guld,
Final bid4,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1894, 4,48 gr 900/1000 guld,
Final bid1,800 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Guldmynt, 1 dukat, Karl XV 1865, vikt 3,49 976/1000 guld,
Final bid9,500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Soppslev silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, slät modell,
Est1,500 - 2,000 SEK
Bägare, förgyllt silver med niellodekor, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, dekor av växter,
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Serviettringar, 1 par, silver, Ryssland, 1800-tal, graverad växtdekor,
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Theglashållare, 1 par, silver, Ryssland, 1800-tal, imitationsflätad dekor,
Final bid6,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Fisk/tårtspade, silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, slät modell, blad med dekor i Bérainornamentik,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Kåsa, så kallad kovsh, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900,
Est10,000 - 12,000 SEK
Käppkrycka, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900, niellodekor,
Final bid1,700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Strösocker- eller thesked, silver, Ryssland, 1800-tal, slät modell,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Sockertång, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900,
Est600 - 800 SEK
Nipperfat, glas med silvermontage, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, hjärtformat med dekor av blad i grön emalj,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Ost/pastejbestick, 3 delar, silver, Ryssland, 1800-tal, graverad dekor av växter,
Est1,800 - 2,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Saltskedar 1 par, silver, Ryssland, 1800-tal,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Saltkar med sked, silver, Ryssland, 1800-tal, graverad växtdekor,
Est800 - 1,000 SEK
Serviettring, silver, Ryssland, 1800-tal, graverad dekor,
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Brosch, 14 karat rödguld, Ryssland, 1800-tal, i form av personer i trojka,
Final bid5,500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Cigarettetui, silver, Osmanska Riket, 18-1900-tal,
Est4,000 - 5,000 SEK
Fleming, Erik för  Atelier Borgila, cigarettetui, sterlingsilver, bambuliknande dekor,
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Brödfat, silver, 1800-talets 2 hälft, dekor av akantus mmed, ovalt med genombrutna hänklar,
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Konfektskål med hänklar, silver med rutslipad glasinsats, empirestil, dekor av festoner, maskaroner mm,
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Holmgren-Exner, Christel för Kastrup-Holmegaard Glasværker, tillskriven, efterrättskålar 7 st, glas,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK