Nissen, JM för Royal Copenhagen, figurin, porslin, smed, modellnr 4502,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jakobsson, Hans Agne för AB Ellysett, Markaryd, tillskriven, vägglampetter, 1 par, fur,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, teak och ek,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Parti skedar, silver, total vikt 380 gram,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas, dekor av fåglar i landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Ikea, taklampa, , plast, trä och metall,
Slutpris100 SEK
Värdering100 - 150 SEK
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, nysilver,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skänk/skåp, avlutad fur, oscarianskt, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdsprydnad, fajans, vasformad med dekor av man mm i starkeldsfärger,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrerad 377/750,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, delvis graverat glas
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut, front med 2 lådor samt skåpsdörr,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kepsar, 5 st, textil och läder, 1900-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti julgransprydnader mm, förgylld metall, Georg Jensen,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
De Poli, Paolo (& Gio Ponti?), vas, emaljerad koppar, hamrad yta, dekor i violett,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för AB Lidköpings Porslinsfabrik, skulptur, porslin, stående Fo-hund, dekor i rött och guld,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Soffa, skuren och bonad bok, så kallad badkarssoffa,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, relief, stengods i träram, dekor av kattdjur och fågel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Vällingklocka, gjutjärn med träbom, 1800-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Zanotta, soffa, krom med grå textilklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Skåp, allmogearbete, Värmland (?), 1700-talets 2 hälft, dekor av blommor mm, underdel med låda, överdel med skåpdörr samt skrivklaff, bakom vilken inredning,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd designer, bäddsoffa/futon, ljus, moccaimiterande klädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hansen, Adreas för Hadsten Træindustri, rullklaffsekretär, teak, 1970-talets mitt, front med 3 lådor samt rullklaff, bakom vilken små lådor och rum, skrivskiva med bordeauxfärgat läder,
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Hansen, Adreas för Hadsten Træindustri, armstol teak, 1970-talets mitt, sits med bordeauxfärgat läder,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, taklampa, lackerad metall
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK