Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skjortknappar, 1 par, 18 karat rödguld, stämplade Gustav Dahlgren & Co Malmö, total vikt 2,2 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slaglåspistol, mässing och smide med träkolv, 1800-talets 1 hälft, graverad dekor, medföljer original laddstake, l 18 cm, hane defekt
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Bägare, silver, Österrike-Ungern, 1800-talets mitt, blomkalkformad, oidentfierad mästare AW Wien 1858, h 9 cm, vikt 70 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gräddkanna, silver, sengustaviansk, kaskformad med uppsvängd hänkel, infattade silvermynt, stämplad Stephan Westerstråhle Stockholm 1804, h 8 cm, vikt 60 gram
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Bägare, 950/1000 silver, Frankrike, 1800-talets mitt eller 2 hälft, slät, oidentifierad stämpel EFR med orm (möjligen Eugène Rocher) samt Minerva, h 9 cm, vikt 170 gram
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Bägare, sterlingsilver, England, George II eller George III, 1700-tal, tunnformad, otydliga stämplar London, h 7 cm, vikt 125 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Jerken, Erik, olja, blomsterstilleben, signerad, 55 x 46 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Agnell, Olle, olja, "Kväll III", signerad, 40 x 62 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Grandin, Svän, olja, blomstermarknad, signerad, 41 x 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Grandin, Svän, blandteknik, ålandskap, signerad, synlig pappersstorlek 28 x 38 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Grandin, Svän, olja, skymningslandskap, signerad, 26 x 32 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Green, Kulo, olja, skogsmotiv, signerad, 33 x 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris14 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Oppenheimer, Leona, olja, "Shelter from the storm (Bob Dylan)", a tergo signerad och daterad -08, 55 x 46 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Leon, May K, färglitografi, komposition med brevbärare, sign o numr EA, synlig pappersstorlek 28 x 22 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hübner, Jens, blandteknik, komposition, 50 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK