Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ytterkruka, porslin, "Waldemarsudde", design Prins Eugen 1915, diameter 25 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Westal, ytterbelysning, "Tellus 60 W", koppar och glas, en ring saknas
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wirkkala, Tapio för Iittala, whiskyglas, 7 st, Gaissa, design 1973, h 7 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för B&G, vas, porslin, polykrom underglasyrdekor av träd, höjd 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Evighetskalender, teak med intarsia, Carnegie, 1950-60-tal, h 30 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Reklamskulptur, konstmassa, stående kock, h 71 cm, lagning
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, h 106 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Fagerhults, vägglampa, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skor, 1 par, storlek 37,5, Converse All Star Chuck Taylor, , säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Westal, ytterbelysning, koppar och glas, "Tellus 75 W",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lockurna, porslin, Kina, 1900-talets slut, pumpaformad, blå underglasyrdekor, höjd 29 cm, någon mynningsnagg
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, vitrinväggskåp med invändiga glashyllor, mahogny, modell Westphal, etikett från  Schreiber, längd 80 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, lampbord med undre tidningshylla, mahogny och mässing, 1900-talets 2 hälft, längd 72 cm, undre hylla kompletterad
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Underlägg, 3 st, skuren porfyr, 1900-tal, 9 x 9 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti träföremål, bland annat Japan
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Fröken uggla", signerad, 101 x 60 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti glas och porslin, Gefle, Iittala samt Gustavsberg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Franke, Ivan, olja, komposition, signerad, 92 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vas / bordslampa, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant, höjd 25 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andren, Bengt, olja, "Höst i fjällen, Härjedalen", signerad, 51 x 87 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Chloé
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Möbeltyg, bredd 140 cm, okänd längd
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljunggren, Reinhold, litografier, 2 st, signerade och numrerade 316/360 resp, 179/410, synlig pappersstorlek 22 x 32  resp 26 x 37 cm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vattenkokare samt kaffekanna, rostfritt stål med nylondetaljer, Nilsjohan
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK