Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Okänd dansk konstnär, olja, motiv från Vidum, a tergo betecknad Carl Jensen, 51 x 69 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dynor till utemöbler, 3 st, KWA, Knäred
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel teak, h 100 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Hamadan, 215 x 130 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Thierry Mugler, TM 10201 C4, oanvända i originalförpackning
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Takfotogenlampa, svartlackerad metall, 1900-talets 1 hälft, oljehus i blått glas, h 70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mörner, Hjalmar, litografi, handkolorerad, "Åkar Chaise i Trackten af Paris", tryckt signatur, ed Gjöthström & Magnusson, synlig pappersstorlek 24 x 32 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kallenberg, Fritz för Kosta, glasservis, cirka 80 delar, "Cecil", slipad dekor
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 3 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kaffeservis, cirka 35 delar, Royal Copenhagen Blå Blomst
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, dekor i blå harpälsglasyr, signerad, h 20 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, vas, optikblåst, grön glasmassa, timglasformad, h 31 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stövelknekt, svartlackerat gjutjärn, modern tillverkning, i form av ekoxe, l 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lindroth, Gunnel, färglitografi, motiv av fiskar, signerad och numrerad 30/60, synlig pappersstorlek 42 x 52 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Flightkarta, "Briefing from the captain", Gorm Viking för SAS, flight mellan Köpenhamn och Seattle, 6/9 -82, synlig pappersstorlek 28 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindroth, Hasse, etsningar, 3 st, varierande storlekar
Slutpris1 200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nielsen, Palle, etsning, "Nekropolis", Opus 43 signerad, daterad 71-72 och numrerad XXX/2408, pappersstorlek 37,5 x 46 cm.
SlutprisInga bud
Värdering500 - 500 SEK
Matta, old Turkmen (?), 215 x 115 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstake, delvis bemålad mässing, läsande råtta, höjd 14 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, vinglas, 12 st, "Line" design 1982, h 22 cm
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Landberg, Nils för Orrefors, champagnekupor, 6 st, "Illusion", h 13,5 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, havsmotiv, otydligt signerad, 117 x 96 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lignell, Sven, olja, pojke med blommor, signerad, 80 x 81 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lignell, Sven, olja, fyra flickor, signerad, 80 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lignell, Sven, olja, flicka med blommor signerad,, 80 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lignell, Sven, olja, flicka med blommor, signerad, 80 x 60 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK