Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Jaworska, Danka, färglitografi, "Freja I", signerad och numrerad État I 20/40, synlig pappersstorlek 61 x 41 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Landin, Bengt, färglitografi, komposition med tupp, signerad och numrerad 59/250, synlig pappersstorlek 75 x 5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pettersson, Gunnar, färglitografi, skärfläckor, signerad och numrerad 130/375, 53 x 81 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Rosor i skyn", signerad och numrerad 20/260, synlig pappersstorlek 29 x 58
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Baques, Josep, färglito, Dama medieval, signerad och numrerad 95/260, pappersstorlek 53 x 37 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Cello med stråke, Tjeckoslovakien, 1900-tal, medföljer stråke, l 122 cm exklusive stöd
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, pall, ek, sits av (konst?)läder, l 68 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armbandsklocka, stål, Casio Module Number No 103, Thunder Blue, i originaletui, förefaller oanvänd, graverad SKF
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti mynt, medaljer, mm, silver, total vikt ca 900 gram
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, champagneglas, 12 st, glas, Claire, 1960-tal, h 23 cm, i originalförpackning,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Skrin med lock, silver, J D Schleissner & Söhne, Hanau, 1900-talets 1 hälft, svenska importstämplar, l 10 cm, vikt 145 gram
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silver, bl.a kaffeskedar Rosen, total  vikt 145 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kaffe- och theservis mm, cirka 50 delar, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, kaffe samt the-koppar med fat, skål mm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Lindberg, Stig för Öbergs, kortlekar, 2 st, "Comedia", oanvända i etui
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, soffa, "Örenäs",
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Vaser, 1 par, mjukporslin, antagligen Frankrike, 1800-tal, polykrom dekor, h 12 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Violin, Hopf, med fodral, längd 59 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti singlar/EP, Beatles, 10 st
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, harpälsglaserat stengods, dekor i grönt och brunt, signerad, l 16 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti frimärksklipp, sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, kanna samt karaff med propp, glas, Helena, design 1976, höjd  30-33 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Jakobsson, Hans Agne för Scanlight, golvlampa, orange plast på metallstativ,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ring, 18 karat vitguld, stämplad Alton Falköping 1985, innerdiameter 18 mm, vikt 3,3 gram, ägargravyr
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Camrmoséring, 18 karat vitguld med facettslipad safir och 5 diamanter, svenska importstämplar,  innerdiameter 16 mm, vikt 1,9 gram,1 diamant saknas
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ordensring, 18 karat rödguld och emalj, Odd Fellows, stämplad Tomas Snarberg Jönköping 2006, innerdiamater 22 mm, vikt 7 gram, ägargravyr
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK