Laddar...

Sommarauktion 2022

Auktion söndagen den 3/7 kl. 16:00

Visning: Söndag 3/7 kl. 12:00-16:00

Avslutad
Assietter, 3 st, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
731
Assietter, 3 st, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Franck, Kaj och Uosikkinen, Raija för Arabia, moccakoppar med fat, 4 + 4 st,  "Pajazzo",
732
Franck, Kaj och Uosikkinen, Raija för Arabia, moccakoppar med fat, 4 + 4 st, "Pajazzo",
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Furstlig moccaservis, porslin, Royal Copenhagen, 29 moccakoppar,
733
Furstlig moccaservis, porslin, Royal Copenhagen, 29 moccakoppar,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Klint, Esben för Le Klint/Kastrup-Holmegaard, bordslampa, vit glasmassa med mässingesmontage, Le Klint 311,
734
Klint, Esben för Le Klint/Kastrup-Holmegaard, bordslampa, vit glasmassa med mässingesmontage, Le Klint 311,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
735
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
736
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
737
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 6 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 7 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
738
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hängen 7 st, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Malinowski, Arno för Georg Jensen, efter honom, mobile wrist straps, 3 st, sterlingsilver och gummi,
739
Malinowski, Arno för Georg Jensen, efter honom, mobile wrist straps, 3 st, sterlingsilver och gummi,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 6 st, sterlingsilver och gummi,
740
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 6 st, sterlingsilver och gummi,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 6 st, sterlingsilver och gummi,
741
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 6 st, sterlingsilver och gummi,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 8 st, sterlingsilver och gummi, dekor av hjärta, framstår oanvända i originalförpackningar (7 oöppnade)
742
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 8 st, sterlingsilver och gummi, dekor av hjärta, framstår oanvända i originalförpackningar (7 oöppnade)
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 8 st, sterlingsilver och gummi,
743
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 8 st, sterlingsilver och gummi,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
744
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
745
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
746
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
747
Kortzau, Ole för Georg Jensen, hänge med kedja, sterlingsilver, "Lovely",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, 4 st, sterlingsilver, "Off Spring",
748
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, 4 st, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, 4 st, sterlingsilver, "Off Spring",
749
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, 4 st, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, 4 st, sterlingsilver, "Off Spring",
750
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, 4 st, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Hillfon, Curt, färgserigrafi, Vågrörelse,
751
Hillfon, Curt, färgserigrafi, Vågrörelse,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Nyström, Helmtrud, färgetsning,, par i landskap,
752
Nyström, Helmtrud, färgetsning,, par i landskap,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, olja, "Målare i landskap",
753
Taipaleenmäki, Jussi, olja, "Målare i landskap",
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Gustafsson, Barbro, färglito, "Du och jag",
754
Gustafsson, Barbro, färglito, "Du och jag",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Höglund, Erik för Boda Smide, vägglampett, förgyllt smide och glas,
755
Höglund, Erik för Boda Smide, vägglampett, förgyllt smide och glas,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Höglund, Erik för Boda Smide, kandelaber till 5 ljus, smide och glas, Midsommarkrans,
756
Höglund, Erik för Boda Smide, kandelaber till 5 ljus, smide och glas, Midsommarkrans,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Kopparstick, 1 par, handkolorerade, 1700-tal, växter och insekter,
757
Kopparstick, 1 par, handkolorerade, 1700-tal, växter och insekter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti modernt konstglas; 4 skålar Rosendahl, 2 ljusstakar Royal Copenhagen samt vas Normann,
758
Parti modernt konstglas; 4 skålar Rosendahl, 2 ljusstakar Royal Copenhagen samt vas Normann,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti design, Georg Jensen; pappershållare, P-skiva, taperulle mm,
759
Parti design, Georg Jensen; pappershållare, P-skiva, taperulle mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matbord med 2 iläggsskivor, mahogny med intarsia, 1900-talets mitt,
760
Matbord med 2 iläggsskivor, mahogny med intarsia, 1900-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Mat/konferensbord, mahogny, 1900-ttalets mitt,
761
Mat/konferensbord, mahogny, 1900-ttalets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med klaff, teak, trapetsformat,
762
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med klaff, teak, trapetsformat,
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvvas, bemålad keramik, amforaformad med dubbla hänklar, antagligen Grekland, modern tillverkning,
763
Golvvas, bemålad keramik, amforaformad med dubbla hänklar, antagligen Grekland, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer i Verner Pantons art, blomsterampel med belysning, orange plast,
764
Okänd designer i Verner Pantons art, blomsterampel med belysning, orange plast,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, taklampa, bonat trä och metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco/funkis, 1920-30-tal,
765
Okänd designer, taklampa, bonat trä och metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco/funkis, 1920-30-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Elidus, sänglampa, 2 ljuspunkter, metall, justerbara armar
766
Okänd designer för Elidus, sänglampa, 2 ljuspunkter, metall, justerbara armar
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Takkrona till 6 ljus, mässing, barockstil,
767
Takkrona till 6 ljus, mässing, barockstil,
SlutprisInga bud
Avslutad
Okänd dansk designer, 1900-talets mitt, pall, alm,
768
Okänd dansk designer, 1900-talets mitt, pall, alm,
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Tidskriftsställ på hjul, mahogny, engelsk stil, 1900-talets mitt,
769
Tidskriftsställ på hjul, mahogny, engelsk stil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär för Royal Copenhagen, reliefer, 1 par, porslin,
770
Okänd konstnär för Royal Copenhagen, reliefer, 1 par, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik persisk,
771
Matta, old/semiantik persisk,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Skrivbord, mahogny med grön, läderklädd skiva, engelsk stil, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
772
Skrivbord, mahogny med grön, läderklädd skiva, engelsk stil, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, 5-armad, mässing med glasskärmar
773
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, 5-armad, mässing med glasskärmar
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kanna, stengods, så kallat Jasper-ware, Wedgwood, 1900-tal,
774
Kanna, stengods, så kallat Jasper-ware, Wedgwood, 1900-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Erixon, Sven X:et, färglito, "Rum 409",
775
Erixon, Sven X:et, färglito, "Rum 409",
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Golvvas, Kina, modern tillverkning
776
Golvvas, Kina, modern tillverkning
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Indien (?),
777
Matta, old Indien (?),
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old Indien (?), dekor av blommor
778
Matta, old Indien (?), dekor av blommor
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.