Bordsur, marmor med förgyllda mässingelement, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Est2,600 - 3,000 SEK
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Barnstol/bänk, trä, 1900-talets början,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Barnvagn, trä, sekelskiftet 1900, sammanfällbar,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Agnell, Olle, etsning, Spanskt drama,
Est200 - 300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
Est1,000 - 1,200 SEK
Sovelfat, trä, 1700-tal, ovalt, signerat ES samt med bomärke,
Final bid700 SEK
Est600 - 800 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti tillbehör till gassvets; brännarmunstycken, klocka mm,
Est1,800 - 2,000 SEK
Gastuber till gassvets, 2 st, acetylen respektive syrgas, friköpta, i transportkärra,
Est1,000 - 1,200 SEK
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
Est1,800 - 2,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756,
Est400 - 500 SEK
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
Est300 - 400 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981,
Est400 - 500 SEK
Parti diverse; brevkniv, fickursställ,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Aeroponisk odlingskapsel,  General Hydroponics Aerogarden,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
Est500 - 600 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
Est200 - 300 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Spatserkäppar, 4 st, trä,
799
Spatserkäppar, 4 st, trä,
Est400 - 500 SEK
TV, 65#, Panasonic 65 EX703E.
801
TV, 65#, Panasonic 65 EX703E.
Final bid3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Höglund, Erik för Boda, takkrona till 4 ljus,
803
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Arbetsbänk, lackerat trä, 1900-talets mitt,
809
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900,
827
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, gnistskydd, mässing,
837
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
855
Est200 - 300 SEK
Mikroskop i låda, Belmar, 1900-talets mitt,
856
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Metallbygglåda, Mekanik, Hedbergs Verkstäder, Osby, 1900-talets mitt,
857
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Metallbygglådor, FAC 0 respektive 1-2, Mark Sylwan AB Stockholm, 1900-talets mitt
858
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Fiskgryta, rostfritt stål,
861
Fiskgryta, rostfritt stål,
Est200 - 300 SEK
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,
862
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, Felischman och Athearn,
863
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti leksaker; tennsoldater, ångmaskin Wilesco mm,
864
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Robot, plast, Mister Brain, The Tru-Smoke Robot,
865
Est800 - 1,000 SEK
Serveringsvagn, mässing och laminat, 1900-talets 2 hälft,
873
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti skålar med lock, glas, miniatyrer av så kallade ägghöns,
877
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Äggskålar med lock, 5 st, vit glasmassa,
878
Est400 - 500 SEK
Äggskålar, 2 st, keramik, så kallade ägghöns,
879
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Damejeanner i flätade korgar, 2 st, samt svagdrickaflaska i back,
880
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
TV Bang & Olofsen, Beovision MS 6000,
881
Est600 - 800 SEK
882
Est400 - 500 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
883
Est500 - 600 SEK
Parti delvis äldre diverse; månadsklocka, spelmarker, hagelmätare mm
886
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK