Modelljärnväg, Märklin Delta 2915, lok 89 006, vagnar, räls, transformator mm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Bilhjälm, rotting och flätad rot (?), 1900-talets mitt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Modellok samt vagnar, Märklin; lok 3029 samt 4 vagnar,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Brandbilar, 4 st, litograferad metall respektive plast; Scania R-serie, Nylint  Ford Rescue Pumper, Fire Truck International samt Nakayama Fire Dept
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Gnistskydd, mässing, sekelskiftet 1900, dekor av klot,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Skulptur, kalksten eller travertin,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Väggspegel, bronserat stuck och pastellage, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, dekor av vinblad och -druvor,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, nysilver,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,
Est200 - 300 SEK
Kepsar, 5 st, textil och läder, 1900-tal,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti julgransprydnader mm, förgylld metall, Georg Jensen,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
De Poli, Paolo (& Gio Ponti?), vas, emaljerad koppar, hamrad yta, dekor i violett,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Vällingklocka, gjutjärn med träbom, 1800-talets mitt,
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
Est3,000 - 4,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti modern design; bricka Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, salt- och pepparkvarn, Erik Nissen,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal.
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Gästabudsfat, trä, 17-1800-tal,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Parti äldre allmogeföremål, trä, smide och ben; skäktekniv, klappträ,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Bojesen, Kay, egen verkstad, skulptur, teak, apa,
Est1,000 - 1,200 SEK
Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund,
Est2,600 - 3,000 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Högtryckstvätt, Kew Technology, Alto Force 3030 X-TRA,
Final bid600 SEK
Est200 - 300 SEK
Stegstöd, lackerat smide, Big Grip Ladder Stabiliser,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
Est1,200 - 1,500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
Est1,000 - 1,200 SEK
Kexburk, bemålat glas med metallmontage, 1800-talets slut,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Ikon, tempera på guldfond, grekisk-ortodox, Korsfästelsen,
Final bid350 SEK
Est400 - 600 SEK
Okänd designer, brickbord, 2 st, metall, modern tillverkning,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, brickbord, patinerad metall, modern tillverkning,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Paraplyställ, gjutjärn, antagligen Husqvarna, sekelskiftet 1900,
Final bid1,200 SEK
Est600 - 800 SEK
Väderstation, 1900-talets 1 hälft, termo- respektive hygrometer med skrivarrulle,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
Est2,000 - 3,000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
Est7,000 - 8,000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
Est800 - 1,000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
Est2,000 - 3,000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
Est3,000 - 4,000 SEK