Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid3,600 SEK
Est200 - 300 SEK
Etui med schackpjäser, delvis bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Lawn Bowlsklot, 1 par, bakelit, Henselite Championship, Australien 1960-tal,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
Est500 - 600 SEK
Est400 - 600 SEK
Äggsax, delvis förgyllt nysilver, 1900-talets 1 hälft, 1 öga med infattad, röd sten,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est200 - 300 SEK
Lockask (för handskar?) för väggmontage, driven koppar, nyklassicism, 1900-talets början,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm
Est400 - 600 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Kryddburkar, 6 st, grönglaserad keramik med teaklock, Töreboda, 1950-60-tal, teaklock från Karl Holmberg, Götene,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Kandell, John för Källemo, vägghylla, svartlackerat trä, Pilaster,
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,200 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,200 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Backström, Monica för Kosta Boda, fat, glas, Tonga, dekor i svart och brunt,
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Ljusstakar, 1 par, aluminium, kannelerad stam på kvadratisk fot,
Final bid1,100 SEK
Est200 - 300 SEK
Klädhängare, bemålat trä, väggmodell,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Osram, bordslampa/kandelaber, svärtat smide med 4 olikfärgade glas,
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomsteramplar, 2 st, glaserat lergods,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, prydnadskanna/paraplyställ, mässing, dekor av vridna godronner,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Blomsterpiedestal, svarvat trä, sekelskiftet 1900, bambuimiterande dekor,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Filmkamera, Bolex Paillard L8, 1940-50-tal,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, takkrona till 4 ljus, svärtat smide,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Starck, Philippe för Alessi, citruspress, Juice Salif Gold,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn och trä, Stavsjö Bruk,
Est400 - 600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Birtwell, Celia för Wild & Wolf, Pretty Woman Garden Tool Set, handgrep och spade, lackerad aluminium,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Urnor, 1 par, terrakotta,
Urnor, 1 par, terrakotta,
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
Est400 - 500 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar CD/radio, BeoSound 1 modell 2581, design 2001,
Final bid1,500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV med inbyggd DVD på motordrivet stativ BeoVision 7 32# med BeoLab 7.1 aktiv högtalare,
Est2,000 - 3,000 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,
Est1,500 - 2,000 SEK
Est400 - 500 SEK
3 delar Alessi; kaffburk Kalisto 03, design Clare Brass, Kettle 9091 design Richard Sapper samt fruktkorg 370, design Ufficio Tecnico
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Urna, svärtat gjutjärn, dekor av godronner,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Förvarings/transportsäck för mattor, juteväv, Märta Måås Fjetterström,
Final bid1,300 SEK
Est400 - 600 SEK
Motionscykel Master B4140,
Motionscykel Master B4140,
Final bid900 SEK
Est600 - 800 SEK
Svepask/hattask, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, dekor av blommor,
Final bid1,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, serveringsvagn, brännlackerad metall med rottingimiterande plastflätning,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK