795
Est300 - 400 SEK
811
Kanna, tenn, slät, konisk med dekor av horisontella band,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
812
Breyen, Beth för Teneragruppen, Aluminia, saltkar för vägg,
Est200 - 300 SEK
815
Fiskbestick, 9 + 9 st, nysilverblad med ivorine-skaft, fästen och avslutningar i sterlingsilver, dessa stämplade J Rogers Sheffield 1923,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
821
Okänd designer, 1910-tal, takampel, glaserat flintgods, polykrom dekor av blommor mm,
Est300 - 400 SEK