Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
Est600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
Est1,500 - 2,000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
Est600 - 800 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
Est600 - 800 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
Est5,000 - 6,000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
Est600 - 800 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
Est400 - 500 SEK
Okänd design för Ceson, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,
Est200 - 300 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett,
Est3,000 - 4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Transportlåda, aluminium, Alubox PRO A081,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Koffert, oljepapp och trä, så kallad Amerikakoffert,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Väggspegel, mässingklätt trä, 1910-20-tal, oktogonal,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 800 SEK
Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Stekjärn för äppelskivor, koppar, Danmark, 1800-tal,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Tråg, trä, 1900-tal,
Tråg, trä, 1900-tal,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor och blå glaskupa, empire, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil, 1900-talets mitt,
Final bid2,400 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
Est500 - 600 SEK
Kamera i etui,
Kamera i etui,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, handdukshängare, metall, modern tillverkning,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Spegel, svartlackerat och bronserat trä och stuck, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, medföljer konsol,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
771
Est3,000 - 4,000 SEK
Golfbag med 14 klubbor, King Cobra, Wilson, MacGregor mm
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Skohorn med snördragare, stål och ivorine med bärnstensmontage, Viktorianskt, sekelskiftet 1900,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti äldre husgeråd,
Parti äldre husgeråd,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti äldre sparbössor samt kassaskåp,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti äldre leksaker och spel,
Est200 - 300 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver,  Aurora, cirka 110 delar,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK