Digman, Ingegärd, akvarell, äpplen på gren, signerad,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Ikon, tempera på guldfond, grekisk-ortodox, Korsfästelsen,
Final bid350 SEK
Est400 - 600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,
Est1,500 - 2,000 SEK
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
Est300 - 400 SEK
Zieler, Mogens, färglito, Majs,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,
Est400 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Lawes, Harold, akvareller, 2 st,
Est300 - 400 SEK
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
Est300 - 400 SEK
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,
Est300 - 400 SEK
Henriksen, Mads, akvarell,
Henriksen, Mads, akvarell,
Est150 - 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, Le Petit Saint-Benoit,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, La Coupole,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Sabbagh, Georges Hannah, olja, sittande akt, signerad och daterad 1926,
Est40,000 - 50,000 SEK
Final bid400 SEK
Est150 - 200 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Est200 - 300 SEK
Borberg, Ivan, olja, stilleben,. signerad och daterad 1970,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, couache, kvinnoporträtt, signerad Nell (?) och daterad 1956,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
Est200 - 300 SEK
Lundgreen, Karl Emil, olja, danskt backlandskap, signerad,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
Est400 - 600 SEK
Est200 - 300 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,
Est400 - 600 SEK
Est400 - 600 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Okänd kinesisk konstnär, kalligrafiska blad, 2 + 1,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
804
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
805
Est200 - 300 SEK