Est3,000 - 4,000 SEK
Rex, Göte, olja, surrealistisk komposition,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Lockbete",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild",
Est800 - 1,000 SEK
Persson, Ove, olja, "Före hemfärden",
Final bid1,200 SEK
Est600 - 800 SEK
Jonson, Sven, färglito, Avfärden från Kalypso,
Final bid1,100 SEK
Est400 - 600 SEK
Final bid1,300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est200 - 30 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
Est300 - 400 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
Est600 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Matheson, Fredrik, olja, Bekken,
Est200 - 300 SEK
Strid, Hardy, epoxiemalj, Händelse i landskap,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Himmel, bomber och barnsligt hus,
Final bid600 SEK
Est400 - 600 SEK
Strid, Hardy, epoxyemalj, Kvarnar som mal,
Final bid800 SEK
Est400 - 600 SEK
Strid, Hardy, färglinoleumsnitt, komposition, signerad, daterad 1955 och numrerad 2/6 II,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, komposition med drakar,  signerad med hälsning,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 177/500,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 302/400,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 169/500,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Persson Digman, Greta, batik, dekor av personer och djur i landskap,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Bernadotte, Sigvard, pastellkrita, blomma och mal, signerad och daterad -92,
Est400 - 600 SEK
Snellman, Tauno, olja, fäbodar,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, blyertsteckning, dubbelsidig, kvinna på parkbänk, osignerad,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Gregers Rasmussen, Alfred, olja, motiv från Bornholm,
Est400 - 600 SEK
Monies, David, tillskriven, tuschlavering, flicka med dockhuvud, 1800-talets mitt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Rugendas, Kristian efter Rugendas, Georg Phillipp, , mezzotinter 2 st, bataljscener från Venedig respektive Augsburg,
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, 1800-tal, kvinna vid hus,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Schou, Sigurd, olja, Faustinas tempel i Villa Borghese,
Est300 - 400 SEK
Schou, Sigurd, olja, "Sommerlandskab ved Skanderborgegnen",
Est200 - 300 SEK
Potter, Paulus, etsning, ko vid staket, ur serien Kor och tjurar från 1650, pappersstorlek 11 x 14 cm
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Strid, Hardy, akryl, "Lövat",
Strid, Hardy, akryl, "Lövat",
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Johansson, Nils, olja, "Efter sommaren",
Final bid1,600 SEK
Est600 - 800 SEK
Andersson, Ragnar, olja, strandbild, signerad och daterad 1994,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "Öppet Landskap", signerad och daterad 2007 (?),
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Andersson, Ragnar, olja,"Röd blomma", signerad och daterad 82,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Lundwall, Bo, färglito, vinterlandskap med räv vid gärdsgård,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hatz, Felix, olja, "Vegetation i blåst" - motiv från Stenhuggeriet, Halmstad,
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Wikström, Örjan, färglito, figurkomposition,
Est200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK