Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Urna, glaserat stengods, antagligen Han/Sui, Kina 6-500 f Kristus,
Est3,000 - 4,000 SEK
Urna, delvis glaserat stengods, antagligen Han/Sui, Kina 6-500 f Kristus,
Est800 - 1,000 SEK
Gravfigurin, delvis glaserat lergods, Kina, antagligen Tang (618-907), stående hovdam,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
4 del orientaliskt porslin; kopp med fat, Kina, Qianlong, skålfat, Kina 1800-ta samt thekanna, Japan, 1800-tal,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Golvurna, porslin, Kina, Doauguang (1820-50), blå underglasyrdekor av krigare mm, sidor med hänklar,
Final bid24,000 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Golvvas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Final bid3,400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Skål med lock, porslin, Kina, 18-1900-tal, blå underglasyrdekor av växtlighet mm samt dekor av skrivtecken mm i järnoxidrött och sepia,
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Offerskål, porslin, Kina, 18-1900-tal, hexagonal med polykrom emaljdekor av fåglar i landskap,
Final bid3,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Thekannor, 2 st, matkärl med lock samt rökelsekar, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Final bid8,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Kimono, Siden, Japan, 1960-tal,
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 600 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund,
Est2,600 - 3,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
Est1,000 - 1,200 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji,
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Vas, porslin, Japan, Edo,
Vas, porslin, Japan, Edo,
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd afrikansk konstnär, skulptur, serpentinsten, stående familj,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 800 SEK
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, kalligrafiska blad, 2 + 1,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti porslin, 7 delar, Kina, 1900-tal,
803
Est200 - 300 SEK