Auktion 24/11 klockan 16
22/11 12 - 19
23/11 12 - 17
24/11 12 - 16
Lowest lot number
- Måleri & GrafikClear filters
827
Kampmann, Jack, olja, stadsbild, signerad, 115 x 140 cm, oramad, skador
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
833
Jillnesjö, Rune, olja, flicka med mugg, signerad, 59 x 51 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
834
Norrman, Knut, olja, klosterinteriör, signerad, 48 x 60 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
836
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, olja, flodlandskap, signerad Compton, 31 x 40 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
837
Fotografier, 4 st, inramade, Hindenburg, yttermått 42 x 52 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
847
Stubelius, Arne, kolteckning, ritande barn, signerad, synlig pappersstorlek 28 x 19 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK