Auktion 24/11 klockan 16

22/11 12 - 19

23/11 12 - 17

24/11 12 - 16

Include closed lots
2d 18h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
2d 18h
Okänd konstnär, akvarell, jugend, sekelskiftet 1900, porträtt av 3 kvinnor, 20 x 9 cm
Starting bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
2d 18h
Starting bid4,400 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
2d 18h
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, storkpar, 29 x 38 cm
Starting bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
2d 18h
Ebbe, Axel, etsning, "Eva", signerad, synlig pappersstorlek 36 x 44 cm
Current bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Gustavsson Arvé, Arvid, olja, landskap, signerad, 40 x 59 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Palme, Einar, olja, vinterlandskap, signerad, 47 x 61 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Frisk, Thomas, färgetsningar, 2 st, signerade, varierande storlekar
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Holmberg Jacobsson, Eva, gouache, "Änglabukten (Baie des Anges)", signerad, synlig pappersstorlek 90x68 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 18h
Jonson, Sven, färglito, Portalen, signerad och numrerad HC XXXXVII/LX, synlig pappersstorlek 44 x 54 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Alvar, Suñol, färglito, komposition med duva, signerad och numrerad PA III/XXV, synlig pappersstorlek 66 x 52 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Gula villan", signerad och numrerad 145/260, synlig pappersstorlek 31 x 44 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Pärni, Ilkka, litografi, komosition, signerad, daterad -93 och numrerad 88/250, 35 x 33 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 18h
Starting bid600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
2d 18h
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 18h
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 18h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
2d 18h
Nyström, Helmtrud, färgetsning, "Tulltjänstemännens vårutflykt", signerad, daterad 1976 och numrerad 63/75, pappersstorlek 52 x 49 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Holmberg Jacobsson, Eva, gouache, "Renoirs trädgård", signerad och daterad -95, synlig pappersstorlek 46x55 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 18h
Linderholm, Gösta, litografier, 6 st, signerade
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 18h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Keinen, Imao, träsnitt, fåglar i träd, plansch 30 ur No Kacho Gafu, synlig pappersstorlek 32 x 22 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
2d 18h
Boêthius, Lars, olja, landskap, signerad, 38 x 46 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Ljungström, Carl, pastell, "Blåmesar", signerad, synlig pappersstorlek 28 x 21 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Glemme, Dagmar, litografi, komposition med golfare, signerad och numrerad 150/150, synlig pappersstorlek 44 x 55 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Glemme, Dagmar, litografi, komposition med ansikte och fåglar, signerad och numrerad 40/175, pappersstorlek 44 x 30 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Zielecki, Jan, litografi, äpple vid sjö, signerad och numrerad 79/190, synlig pappersstorlek 44 x 53 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Persson, Ove, litografi, bygata, signerad och numrerad 301/360, synlig pappersstorlek 41 x 50 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK