Fredagen 25/10 12 - 19
Lördag 26/10 12 - 17
Söndag 27/10 12 - 16
Auktion 27/10 16.00
Lowest lot number
- Mattor och textilClear filters
Matta, old Kina, dekor i blått, 140 x 70 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, silke, dekor av fåglar, blommor mm, 60 x 50 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
Est900 - 1,000 SEK
Matta, old Pakistan 235 x 175 cm
Est600 - 700 SEK
Matta, semiantik Shirvan (?), 435 x 95 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Rock/kavaj samt 2 västar, Hanna Morris, proveniens: klädesplaggen har ägts och burits av brottaren Frank Andersson
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd konstnär, 1970-tal, textiltryck på linne, dekor av häst, 115 x 140 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, semiantik persisk, 155 x 110 cm
Est300 - 400 SEK
Matta old Kaukasus, 200 x 120 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Silow, Ingegerd, vävnad, dekor av änder, signerad, 120 x 85 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Matta, semiantik persisk, 190 x 100 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Kashgai, 155 x 115 cm
Est500 - 600 SEK
Matta, semiantik Teke (?), 105 x 75 cm
Est400 - 500 SEK
Ångström, Malin för Axeco, matta rölakan, dekor i blått, etikettmärkt, 200 x 135
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, "Sarek", dekor i blått, 200 x 140 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, dekor i grönt, 240 x 170 cm
Est500 - 600 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 250 cm, skada
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Matta, old persisk, 190 x 125 cm
Est500 - 600 SEK
Matta, antik Teke (?) turkmen, 320 x 245 cm, slitage langettering i behov av översyn
Est2,200 - 2,400 SEK
Matta, old persisk, 200 x 80 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK