Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Est1,100 - 1,200 SEK
Skänk, vitlackerat trä, Englesson "Stockholm", 3 lådor och 3 dörrar, b 150 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Birger Larsson, Bodafors, lampbord, teak, längd 58 cm
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Nattygsbord/byrå, valnöt med intarsia och mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt, 3 lådor, h 53 cm
819
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Matbord med fällskiva, bok med Perstorpsplattor, dessa med dekor 'Virrvarr' design Sigvard Bernadotte 1958, total längd 130 cm
820
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Byrå, mahogny med mässingslister, sengustaviansk stil, 1900-tal, längd 65 cm
821
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
825
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd designer för Ekornes, Norge, snurrfåtölj med fotpall, grå läderklädsel, "Stressless"
848
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-tal, soffbord, teak, l 56 cm
849
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, fur, 60 x 60 cm
850
Est400 - 500 SEK
852
Est4,400 - 4,600 SEK
854
Est600 - 700 SEK
Okänd skandinavisk designer, 1960-tal, hallmöbel med lös spegel, palisander med svart läderdyna, b 135 cm
856
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer, 1950-tal, mediabänk, valnöt och valnötsrot med svärtade ben, b 91 cm
857
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
861
Est400 - 500 SEK
872
Est600 - 700 SEK
Mogensen, Börge för Fritz Hansen, fåtöljer, 1 par, ljus bok, modell 2100, senare, linneklädda dynor
875
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Hansen, Sören för Fritz Hansen, fåtöljer, 1 par, svartlackerat trä, "Canada", modell 2252, 1940-50-tal, bemålning med bruksslitage
896
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Biblioteksskåp med vitrindörrar, idegran, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, h 190 cm
902
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Byrå, valnöt med intarsia och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, b 90 cm
918
Final bid1,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Kontorsstol, Kinnarps
949
Kontorsstol, Kinnarps
Est600 - 700 SEK