Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Final bid7,500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, jalusiskåp, palisander, b 92 cm, senare bakstycke och inredning
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Stegstol, fur, renoverad
Stegstol, fur, renoverad
Est600 - 700 SEK
Final bid2,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Skaraborgs Möbelindustri Tibro, matbord med 2 fanérade iläggsskivor, palisander, 1960-tal, totalt 250 x 100 cm
Final bid5,500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Christiansen, Kai (hans art?), stolar, 6 st, massiv teak med original grönsvart ylleklädsel, otydligt stämplade MAY 062 (?)
Est5,500 - 6,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Final bid8,500 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Skogh, Svante, skänk med överskåp, teak, "Vindö", höjd 172 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Schriever Abeln, Fredrik för Örebro Glas, soffbord, körsbärsträ (?) med glasskiva, "Condor", längd 135 cm, skiva m liten nagg
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stolar 4 st, svartlackerat böjträ på stålben, modell FH 3107 "Sjuan", design 1955, bruksslitage
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Ferdinand Lundkvist, lampbord, bonat trä och rotfanér, Swedish Grace, 1900-talets 1 hälft, plakettmärkt, l 42 cm
Final bid5,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, karmstol, "Eker", rödlackerat trä
Final bid1,600 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, bänk, bonad fur, längd 69 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designern för Tenzo, skoskåp, delvis grålackerat trä, Dot, höjd 128 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, vinställ för 6 flaskor, metall, höjd 90 cm
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk designer, soffa, bonat trä med svart läderklädsel, b 124 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer, tidningshylla, glas och rotting, längd 47 cm
Est300 - 400 SEK