Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Est1,100 - 1,200 SEK
Est32,000 - 34,000 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Final bid12,000 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Agnell, Olle, olja, "Gård Fyn", signerad, 52 x 72 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Sundberg, Christine, olja, stilleben, signerad, daterad 1880, 60 x 48 cm
Final bid7,500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Olson, Axel, akvarell, "Fiskaren vid Medelhavet" 21 x 26 cm
Est2,800 - 3,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Rhodin, Tedde, pastell, sydeuropeisk by, signerad, 32 x 60
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Tirén, Nils efter honom, skolplansch, litograferad, Storskrake, daterad 1930, 72 x 95 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen, signerad, synlig pappersstorlek 29,5 x 19,5 cm, gulnad
Est400 - 500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Jacobsen, Cort, olja, begravningståg, signerad och daterad 1947, 32 x 22 cm
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Jacobsen, Cort, olja, flanerande nunnor, signerad, 23 x 17 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est1,700 - 1,600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Okänd fransk (?) konstnär, olja, "La Corniche Marseille", signerad Max och daterad 10/3 1921, 50 x 54 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Nylander, Ingrid, olja, amaryllis, signerad och daterad -43, 74 x 56 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Smith, Hans Ludvig, olja, hedlandskap, signerad, 34 x 58 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Linder, Sven, olja, "Västkust-strand", signerad, 30 x 42 cm
Est400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, offset, komposition med slända, signerad, daterad 1976 och numrerad  65/200, synlig pappersstorlek 60 x 80 cm
Est400 - 500 SEK
Frisk, Thomas, färgserigrafi, komposition med husfasad, signerad och numrerad PT II/III, synlig pappersstorlek 56 x 40 cm
Est300 - 400 SEK
Parti posters, Remington, medföljer reklam HDF
Est900 - 1,000 SEK
Garner, Edith Mary, akvarell, Piccadilly Circus, London, signerad, synlig pappersstorlek 35 x 45 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Picasso, Pablo, offsetlitografi, "Colombe de la Paix", ed Éditions Combat de la Paix, Paris 1961 med deras blindstämpel, tryckt signatur och datering, synlig pappersstorlek 48 x 60 cm, smärre fläckar
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Fährm, Evert, olja, stilleben, signerad, 61 x 76 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est700 - 800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd konstnär efter Claude Monet, olja, Bron i Argenteuil, 43 x 58 cm
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK