Est700 - 800 SEK
Ljusstakar 1 par, mässing, empire, 1800-talets början, h 31 cm, 1 lagad
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Krön, förgylld gips, empirestil, 1900-tal, dekor av kvinnomaskaron mm, h 24 cm
Est300 - 400 SEK
Kaminur, alabaster och förgylld metall, 1800-talets slut, dekor av romarinna med stylus, l 46 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Vattentestkit, U S Army WWII i trälåda, denna höjd 10 cm
Est400 - 500 SEK
Fingeravtrycksetui med innehåll, WWII, etui längd 25 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Uppsatsskål, nysilver och glas, jugend, 1900-talets början, höjd 37 cm, nagg
Est300 - 400 SEK
Fickur, 3 st, herrsavonett, förgylld metall (glas saknas, herrfickur silver, C F Pettersen Christiania (Oslo) samt herrfickr, vitmetall, emaljskada
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Fiol, så kallad skolfiol, 1900-talets början, efter modell av Stradivarius, medöfler 3 stråkar
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegel, bronserat och bemålat trä och stuck, Glas & Trä, Hovmantorp, 1900-talets mitt, etikettmärkt, h 107 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Herrbetjänt, bonad bok och mässing, Fratelli Reguetti, 1900-talets 2 hälft, signerad, h 102 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Mandolin, Epiphone
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Sadel, Stubben
Est1,100 - 1,200 SEK
Sadel, Kiefer
Est1,100 - 1,200 SEK
Reseväckarur, krom i etui av läder, Japy Frères, 1910-20-tal, höjd 5 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti div personliga hygienartiklar, bl.a tandkräm, tvål, rakblad, mm, WWII
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti filmrullar mm, US Army, WWII
Est500 - 600 SEK
Parti diverse, bl.a smådjursfälla, spelkort, övningsammunition mm US Army, WWII
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti tennsoldater, WWII, höjd ca 8 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Kamera med tillbehör, Leica M3, nummer 819814, objektiv numrerat 1357987 (bägge 1956), teleobjektiv Summicron numrerat 1652803 (1959)
Final bid11,000 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Saltkar, 1 par, blybergsporfyr, 1800-talets 1 hälft, dekagonala, dia 6 cm, någon minimal nagg
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Nielsen, A för Royal Copenhagen, figurin, porslin, ekorre, modellnummer 982, polykrom underglasyrdekor, h 7 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, förgylld brons, empiretyp, 1800-talets 2 hälft, h 18 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Skrin, 7 st, trä och papier-maché, Indien (?), 1900-tal, l 8 - 21 cm
Est400 - 500 SEK
Spinnrock, delvis bemålat trä, 1800-tal
Est300 - 400 SEK
Högtalare, 6 st, Peerless, Danmark, framstår oanvända i originalförpackning
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Högtalare, 2 st, Peerless, Danmark, framstår oanvända i originalförpackning
Est500 - 600 SEK
Skeppsur, mässing, Schatz Ocean Quartz, dia 18 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Damkjær, Helle för Georg Jensen, champagnekylare, rostfritt stål, "Indulgence", design 201,3 h 23 cm, i originalförpackning
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Saxofon med väska, Gear4music. längd 69 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
3D-printer, Anycubic i3 Mega, medföljer orginalkartong
Est700 - 800 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, skivspelare, radio samt 2st högtalare, Bang & Olufsen, Beomaster 1000, Beogram 1000 Beovox 1000, design 1965
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, ljusstakar, 1 par, nysilver och bakelit, art-déco, 1920-tal, h 11 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Cigarrsnoppare, 2 st, stål respektive stål och sterlingsilver, l 15 cm
Est400 - 500 SEK
Panamahatt, Yogs, storlek 62, framstår oanvänd i originalförpackning
Final bid1,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Barskåp, "Captains Bar", mahogny med vitrindörr, h 56 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK