Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Skoblock, 2 par
770
Skoblock, 2 par
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 30 cm
771
Est600 - 700 SEK
Högtalare (Datorhögtalare?) samt subwoofer, Bose Companion 3
Est400 - 500 SEK
Väggaplicquer till 2 ljus, 1 par, mässing med prismor, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, h 45 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Starkvinskanna, slipat glas med nysilvermontage, sekelskiftet 1900, h 28 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Leksak, bemålat trä, hund, modell snartik Fischer Prices "Snoopy Sniffer", l 38 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Elektrisk öppen spis, ek, b 120 cm
795
Est600 - 700 SEK
796
Est600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, tenn, empire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, kvadratisk fot, stämplade Gustaf Wilhelm Lindberg Örebro, verksam 1824-1857, h 21 cm, bucklor
803
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Långpipor, 4 st, sjöskum med nysilverfattning, 1800-talets mitt, slitage, skador, medföljer upphängning
817
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
818
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Gruvlampa, mässing, "Cambrian", Thomas & Williams, Aberdare, h 26 cm
822
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Pipa, sjöskum och smält bärnsten (?), sekelskiftet 1900, skuren dekor av ryttare, l 19 cm
824
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell Olga
825
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordsur, trä med intarsiadekor, De Art, modern tillverkning, h 26 cm
830
Est300 - 400 SEK