Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Final bid16,000 SEK
Est17,000 - 18,000 SEK
Medalj, 23 (?) karat rödguld, Svenska Akademiens Lilla Guldmedalj i 10 dukaters vikt, gravör Carl Gustaf Fehrman, dia 34 mm, vikt 34,9 gram, proveniens familjen von Möller, Skottorps Slott,
Final bid40,000 SEK
Est42,000 - 44,000 SEK
Övningshandgranat, lackerad metall, USA WWII, höjd 11 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti div personliga hygienartiklar, bl.a tandkräm, tvål, rakblad, mm, WWII
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti filmrullar mm, US Army, WWII
Est500 - 600 SEK
Parti diverse, bl.a smådjursfälla, spelkort, övningsammunition mm US Army, WWII
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti tennsoldater, WWII, höjd ca 8 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Damarmbandsur, förgyllt stål, Omega Seamaster Quartz, modellnummer 1380, 25 x 25 mm, i originaletui
Est600 - 700 SEK
Parti mynt mm
Parti mynt mm
Final bid1,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti knivar mm
775
Parti knivar mm
Final bid2,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti filateli: frimärken mm
820
Parti filateli: frimärken mm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK