Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuret och bemålat trä, sittande kvinna, signerad I B Alit, höjd 86 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuren mahogny , knästående akt, h 92 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuren mahogny , sittande akt, h 90 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggskulpturer, 2 st, skuret och bemålat trä, Buddhahuvuden, Thailand, 1900-talets 2 hälft, h 50 cm
Est600 - 700 SEK
Skulpturer, 1 par, bemålad konstmassa, sittande buddhor, modern tillverkning, h 60 cm, 1 med nagg
Est600 - 700 SEK
Skulpturer, 6 st, patinerad och förgylld brons, Buddhor mm, h 16 - 31 cm
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Dreutler, Hanne och Zirnsack, Arthur för Studio Åhus, skulptur, glas, signerad, h exklusive sockel 9 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti konstglas, 12 delar, bland annat Orrefors Intermezzo
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
821
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Figuriner, 4 st, keramik; Nao, Jie, Tilgman och Uppsala Ekeby, h 13 - 29cm
829
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK