Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Hansson, Rolf, färglito, signerad och numrerad 47/75, daterad -91, synlig pappersstorlek 74 x 74 cm
Final bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est400 - 500 SEK
Lager, Tord, olja, Glumslövs Backar, signerad och daterad 1985, 48 x 41 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Falk, John, efter, offset, Mellgrenska Huset, Halmstad på dess ursprungliga placering, signerad, synlig pappersstorlek 17 x 23 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Kåks, Olle, färgserigrafi, komposition, signerad och numrerad 3/50, 74 x 56 cm, medföljer utställningsaffisch Hishult 1994/95
Est400 - 500 SEK
Bergman-Taube, Astri, litografier, 2 st, signerad och numrerade 45 resp, 69/210, synliga pappersstorlekar ca 40 x 50 cm, medföljer berättelse av Lars Forsell
Final bid1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Utställningsaffisch, Jasper Johns, Louisiana 1992-93, offset, 100 x 66 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Liljefors, Lindorm, olja, motiv från Gotland, signerad, 17 x 25 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Aschenbrenner, Lennart, färgserigrafi, "Ceci est une pipe en réglisse" - komposition med lakritspipa, signerad, daterad -08 och numrerad 64/90, pappersstorlek 58 x 38 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est17,000 - 18,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Leonette, Dan, olja, "Tree on the hill", signerad och daterad -79, 46 x 55 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglitografi, signerad och numrerad 215/260, synlig pappersstorlek 23 x 68 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Larsson, Carl Oscar, olja, utsikt över Malmö, signerad, 54 x 60 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, porträtt av kvinna, otydligt signerad och daterad 1913, 32 x 22 cm, mindre dukskada samt färgbortfall
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Irvall, Stig, olja, fjällsjö, signerad, 79 x 68 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Osswald, Hans, olja, komposition, signerad, 30 x 56 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Andersson, Johan Ossian, olja, motiv med fiskebåt, signerad, 36 x 50 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Stort parti fotografier, USA, WWII, delvis senare avdrag
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, olja, Sankt Nicolai Kirke i Köge, 31 x 19 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK