Specialauktion Balinesisk konst, del 2
23/5 12 - 19
24/5 12 - 17
25/5 kl 17
Lowest lot number
- DiverseClear filters
Okänd balinesisk konstnär, dubbeldörr med portal, skuret, bemålat och förgyllt trä, dekor av växtlighet, gripar mm, h 213 cm
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Skulptur/trofé, skuret trä med monterade horn i konstmassa från Javahjort, Bali, 1900-talets slut, b 87 cm
Est300 - 400 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuret och bemålat trä, sittande kvinna, signerad Ida Bagus Alit, h 60 cm
Est300 - 400 SEK