Specialauktion Balinesisk konst, del 2

23/5 12 - 19

24/5 12 - 17

25/5 kl 17

Gunarsa, Nyoman, akvarell, 2 balinesiska danserskor, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 119 x 162 (!) cm
Final bid5,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 7 x 53 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 73 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 54 x 73 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2002, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 99 x 65 cm
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2012 (?), synlig pappersstorlek 73 x 53 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk akt, signerad och daterad 2009, synlig pappersstorlek 56 x 76 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesiska tempeldanserskor, signerad och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 73 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk mor med barn, signerad och daterad 2004, synlig pappersstorlek 73 x 53 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, "New York", signerad, synlig pappersstorlek 85 x 60 cm
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk liggande akt, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 75 x 54 cm
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 73 x 53 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk musiker, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk akt, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 54 x 73 cm
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 74 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid2,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk mor med barn, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, tusch, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 73 x 54 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 53 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2004, synlig pappersstorlek 75 x 55 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2003, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk tempelprocession, signerad och daterad 2005, synlig pappersstorlek 74 x 54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk kärleksscen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 53 x 74 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,200 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 1998 (?), synlig pappersstorlek 49 x 68 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, pastell, porträtt av Peter Damgaard Nielsen, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 65 x 50 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Gunarsa, Nyoman, tusch, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 99 x 59 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Gunarsa, Nyoman, tusch, "new York", signerad, synlig pappersstorlek 64 x 98 cm
Final bid2,600 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Gunarsa, Nyoman, akvarell, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, synlig pappersstorlek 41 x 29 cm
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Purwadi, Diyani, blandteknik, Balinesisk kvinna, signerad och daterad 2005, synlig storlek 41 x 35 cm
Est400 - 500 SEK
Purwadi, Diyani, blandteknik, Balinesiska kvinnor, signerad och daterad 2006, synlig storlek 41 x 35 cm
Est400 - 500 SEK