24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Mekanisk leksak, litograferad plåt, "Action Planet Robot", Ko-Yoshia, Japan, 1950-tal, h 22 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Leksak, Steiff, nyckelpiga, längd 52 cm
Final bid1,700 SEK
Est1,800 - 1,900 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, höjd 76 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Mekanisk leksak, "Kokomo Jr", Wagner för Max Carl, Tyskland, 1900-talets mitt, h 25 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, telefonhylla, teak och lackerad metall, Stringliknande modell, med etikett från Lysbergs Halmstad, l 47 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Bilbana, Märklin
Bilbana, Märklin
Est700 - 800 SEK
Gryta, mässing med smideshänkel, 1800-tal, dia 31 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Långpipor, 2 st, porlin, metall och trä, USA, ca 1900, 31 - 52 cm
Est300 - 400 SEK
Dockvagn med docka, längd 63 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Docka, Skipper, Mattel Co 1963, i originalförpackning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Barbie-docka, Mattel Co 1962, höjd 29 cm, i originalförpackning
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Docka, Allan (Ken's buddy). Mattel 1960, i originalförpackning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti Barbie-kläder
Parti Barbie-kläder
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Eldvägg, gjutjärn, dekor av ättens Bourbon vapen, h 70 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Kamera, "Le détéctive perfectionné", E Girard & A Boitte Paris, ca 1895, längd 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Weekend bag, brunt läder, längd 72 cm, fläckar
Est500 - 600 SEK
Parti LP-skivor, bl a Lennon, Dylan, Move, Zeppelin mm, ca 35 st
Est700 - 800 SEK
Parti LP-skivor, bl a Stewart, Rickfors, Ferry, Bowie, Beatles mm, ca 35 st
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st, bl a Gärdestad, Monkees, Orbison, Steele mm
Est600 - 700 SEK
Minicykel för husvagn/båt, hopfällbar, 6 -vxl, 20 ", nyckel samt lås medföljer
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti flintyxor, spjutspetsar mm, största längd 16 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti nötknäppare
Parti nötknäppare
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
5 delar rostfritt stål, Georg Jensen, ljusstakar, bland annat Bloom och Seasons
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, allmogearbete,
Est500 - 600 SEK
Spegel, bemålat trä och bronserat trä och pastellage, senempire, 1800-talets mitt, flankerande lotuskolonetter, h 80 cm, renoverad
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Symaskin, Pfaff Hobbylock 756 med tillbehör, i originalförpackning
Est600 - 700 SEK
Sadel, Stubben
Sadel, Stubben
Est1,100 - 1,200 SEK
Sadel, Kiefer
Sadel, Kiefer
Est1,100 - 1,200 SEK
Kärl med lock, laggat trä med metallbeslag, allmogearbete, 1800-tal, h 25 cm
Est300 - 400 SEK
Spegel, förgylld och bronserat trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt, h 119 cm, nagg
Est400 - 500 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000C, jubileumsmodell, förefaller oanvänd, i originalförpackning, bruksanvisning medföljer
Final bid1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK