24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Dokument, Tyskland WWII, bland annat listor över saknade i strid
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Symaskin, Singer, i väska
Symaskin, Singer, i väska
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Skulptur, läder, stående dromedar, h 33 cm, slitage
Est400 - 500 SEK
Kandelabrar till tre ljus, 1 par, mässing, jugend, 1900-talets början, h 40 cm
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Ljuslykta, glas och metall, höjd 21 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Termos, litograferad plåt med glasinsats, "The Top Brand Vacuum Bottle", sekelskiftet 1900, h 30 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, vas, lithyalinglas, jugend omkring 1900, dekor av dansande nakna kvinnor i lövverk, h 13 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti drinktillbehör i etui
Parti drinktillbehör i etui
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti Grönlandica; inuitdocka med fångstredskap, slitage
Est400 - 500 SEK
Trombon (dragbasun), mässing, Lignatone, munstycke saknas
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bordsfotogenlampa, metall med glaskupa, sekelskiftet 1900, höjd 65 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bilhjälmar, 2 st, 1950-60-tal
Bilhjälmar, 2 st, 1950-60-tal
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Stenyxa, grönsten, lösfynd från yngre stenålder (4000-1700 fKr), längd 10 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Radio, Philips, typ 521A, mahogny, bredd 35 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Kandelaber till 3 ljus, svärtat smide, så kallad "Tuppastake", antagligen Gustaf Ankarcrona för Käck och Hedbys, Leksand, 1900-tal, dekor av hängen, krönande, rörlig tupp, h 56 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt, längd 45 cm, slitage
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Paraplyställ, svartlackerat gjutjärn, sekelskiftet 1900, höjd 74 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Sängvärmare, mässing och smide, 1700-tal, längd 116 cm
Est400 - 500 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, längd 22 cm
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid800 SEK
Est300 - 400 SEK
Kandelabrar till fem ljus, 1 par, mässing, 1900-talets början, h 40 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Kaminur, marmorerat trä och metall, antagligen USA, 1900-talets, början, l 42 cm
Est300 - 400 SEK
Fickursställ med förstoringsglas, nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, h 10 cm
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK