24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Final bid8,000 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, längd 22 cm
Est300 - 400 SEK
Frimärksalbum, Berlin, i huvudsak postfriska
Est500 - 600 SEK
Frimärksalbum, Sverige, delvis postfriska
Est500 - 600 SEK
Kikarsikte, Zeiss, 10x52, längd 36 cm
Est5,500 - 6,000 SEK
Rituell kniv, Baluba, Kongo, 1900-tal, längd 47 cm
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti flintyxor, spjutspetsar mm, största längd 16 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Snapplåsgevär, så kallat Kabylgevär, arabiskt kulturområde, 17-1800-tal, l 108 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Medalj, silver, Kungliga Svenska Patriotiska Sällskapets medalj för långvarig trogen tjenst, sannolikt Karl XIV Johan (1818-44), med original rosett
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti myntkassetter, -kuvert mm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Sedel, 500 Rubel, Nikolaj II 1912, framstår närmast ocirkulerad
Est400 - 500 SEK
Stort parti mynt, sedlar, FDC mm
Final bid2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Medalj, silver, Carl Michael Bellman, slagen 1833, graverad av Carl Mellgren, vikt 38 gram
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kopparmynt, 1 Öre, Kristina 1652, myntort Säter
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Silvermynt, Danmark, 13 st, 2 kroner, 18-1900-tal, total vikt 195 gram
Final bid1,500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Numismatik, 4 bd; Sveriges besittningsmynt, Svensk myntförteckning 1818-1988, Den svenska mynthistorien 17191818 samt Sveriges och dess besittningars guldmynt och riksdaler
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Böcker; parti numismatik mm
Böcker; parti numismatik mm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Sjökort, The East Coast of Scotland, Royal Navy 1871, 104 x 192 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Sjökort, The Adriatic Sea 1871, 128 x 105 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK