26/4 kl 12 - 19
27/4 kl 12 -17
28/4 kl 12 - 16
28/4 kl 16
Lowest lot number
- DiverseClear filters
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Gryta, mässing med smideshänkel, 1800-tal, dia 31 cm
Est500 - 600 SEK
Vaser, 1 par, nysilver och bemålat glas, jugend, 1900-talets början, dekor av violer, höjd 24 cm, ägargravyr
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, fruktkorg, metall, plast och trä, längd 52 cm
Est300 - 400 SEK
Mask, skuret trä och kaolinlera, Lega, Kongo, 1900-tal, h 31 cm
Est500 - 600 SEK
Bilbana, Märklin, bana, bilar mm
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Pirak, Lars, saltripa med sked, skuret renhorn, signerad och daterad 1988, h 6 cm
Est1,700 - 1,800 SEK
Cigarrskrin, metall, 1910-20-tal, egypticerande dekor av Ramses II i stridsvagn mm, längd 16 cm
Est300 - 400 SEK
Klimkiewicz, Elzbieta (Ella K), halskrage, förgylld metall med glasstenar och onyx, dekor av orm
Est1,100 - 1,200 SEK
Modellbilar, 6 st, metall, Burago, Italien, 1900-talets 2 hälft, bland annat Ferrari F40 och Testarossa
Est1,100 - 1,200 SEK