Loading...

Aprilauktion

Visning:

26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

Auktion:

28/4 kl 16

Aprilauktion
Closed
Harman Kardon, förstärkare HK 970 samt DAB-mottagare TU 970, fjärrkontroller medföljer
556
Harman Kardon, förstärkare HK 970 samt DAB-mottagare TU 970, fjärrkontroller medföljer
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Closed
Gryta, mässing med smideshänkel, 1800-tal, dia 31 cm
569
Gryta, mässing med smideshänkel, 1800-tal, dia 31 cm
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Vaser, 1 par, nysilver och bemålat glas, jugend, 1900-talets början, dekor av violer, höjd 24 cm, ägargravyr
577
Vaser, 1 par, nysilver och bemålat glas, jugend, 1900-talets början, dekor av violer, höjd 24 cm, ägargravyr
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Okänd designer, fruktkorg, metall, plast och trä, längd 52 cm
580
Okänd designer, fruktkorg, metall, plast och trä, längd 52 cm
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Mask, skuret trä och kaolinlera, Lega, Kongo, 1900-tal, h 31 cm
582
Mask, skuret trä och kaolinlera, Lega, Kongo, 1900-tal, h 31 cm
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Bilbana, Märklin, bana, bilar mm
585
Bilbana, Märklin, bana, bilar mm
Final bidNo bids
Est900 - 1,000 SEK
Closed
Kaminuppsats, 3 delar, bronserad metall och keramik, antagligen Tyskland, jugend, sekelskiftet 1900, kaminur samt 2 vaser, polykrom dekor, h 38 respektive 44 cm, ur med skada
586
Kaminuppsats, 3 delar, bronserad metall och keramik, antagligen Tyskland, jugend, sekelskiftet 1900, kaminur samt 2 vaser, polykrom dekor, h 38 respektive 44 cm, ur med skada
Final bidNo bids
Est1,100 - 1,200 SEK
Closed
Miniatyrer i benram, 5 st, bland annat Drottningarna Astrid och Marie Antoinette, h 12 - 16 cm
588
Miniatyrer i benram, 5 st, bland annat Drottningarna Astrid och Marie Antoinette, h 12 - 16 cm
Final bidNo bids
Est1,100 - 1,200 SEK
Closed
Pirak, Lars, saltripa med sked, skuret renhorn, signerad och daterad 1988, h 6 cm
590
Pirak, Lars, saltripa med sked, skuret renhorn, signerad och daterad 1988, h 6 cm
Final bidNo bids
Est1,700 - 1,800 SEK
Closed
Cigarrskrin, metall, 1910-20-tal, egypticerande dekor av Ramses II i stridsvagn mm, längd 16 cm
599
Cigarrskrin, metall, 1910-20-tal, egypticerande dekor av Ramses II i stridsvagn mm, längd 16 cm
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Klimkiewicz, Elzbieta (Ella K), halskrage, förgylld metall med glasstenar och onyx, dekor av orm
604
Klimkiewicz, Elzbieta (Ella K), halskrage, förgylld metall med glasstenar och onyx, dekor av orm
Final bidNo bids
Est1,100 - 1,200 SEK
Closed
Modellbilar, 6 st, metall, Burago, Italien, 1900-talets 2 hälft, bland annat Ferrari F40 och Testarossa
633
Modellbilar, 6 st, metall, Burago, Italien, 1900-talets 2 hälft, bland annat Ferrari F40 och Testarossa
Final bidNo bids
Est1,100 - 1,200 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.