26/4 kl 12 - 19
27/4 kl 12 -17
28/4 kl 12 - 16
28/4 kl 16
Lowest lot number
- MöblerClear filters
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd dansk designer, möjligen Arne Vodder för Illums Bolighus, sängstomme, teak och oregon pine, 1950-60-tal, etikettsignerad, innermått 190 x 90 cm, bruksslitage
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, sannolikt för Stoby, soffa, rödbrunt läder, l 182 cm
Est1,700 - 1,800 SEK
Ekselius, Carl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, teak med grön textilklädsel, 1950-60-tal, stämpelsignerade
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Malmsten, Carl för Bodafors, matbord med 2 iläggsskivor och 4 stolar, vitmålat trä, "Herrgården", totalt 239 x 100 cm
Final bid2,200 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est300 - 400 SEK
Pall, svarvad och bonad ek med brun konstläderklädsel, 1800-talets slut, lägsta h 75 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för ASKO, 1960-tal, soffa, svart läderklädsel på stålmedar, l 228 cm, 2 sömmar upplupna, lagad och renoverad
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK