26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj samt fotpall, bok, 'Lamino', designad 1956,  klädsel i grått fårskinn, något slitage
Final bid8,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Skogh, Svante, skänk med överskåp, "Vindö", teak, höjd 172 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Väggskåp, skuren ek med intarsia, 1700-tal, höjd 58 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est15,000 - 16,000 SEK
Final bid40,000 SEK
Est17,000 - 18,000 SEK
Final bid36,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Est15,000 - 16,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Stolar, 8 st, mahogny, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, etikettmärkta, Borella Hansen, Hilleröd, grön klädsel
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Damarbetsbord, mahogny, 1800-tal, rik intarsiadekor av meanderbård mm, låda i sarg, bredd 52 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Skogh, Svante för Säffle, stolar, "Cortina", 4 st, palisander
Final bid3,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Lampbord, mahogny med mässingslist, empirestil, 1900-tal, diameter 43 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Stol, rikt skuren mahogny, 1800-tal, randig klädsel, bredd 66 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, satsbord, 2 st, skivor med mosaikplattor, längd 58 cm
Final bid1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Silkeborg, fåtölj, bok, vinröd dyna, etikettmärkt
Est600 - 700 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kista, skuret kamferträ, Kina, längd 104 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hovmand-Olsen, Arne, lampbord, palisander, längd 34 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, soffbord, teak, undre tidningshylla, längd 130 cm, slitage
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, satsbord, 2 st, ek, bredd 60 resp 52 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Spelbord, valnöt, Queen Anne-stil, 1800-tal, vikbar skiva, diameter 62 cm, fanérskador
Final bid1,100 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, sideboard, aluminium med lackerad skiva, längd 121 cm
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd designer, fåtölj, brunt läder med mässingsnitar, 1910-20-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK