Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund,
Est2,600 - 3,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Miniatyrbyrå/smyckeskrin, bemålat trä och papier-maché, antagligen Frankrike, 1800-tal,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft, övre glas med bemålad dekor av kvinna i parklandskap,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal,
Est2,000 - 3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
Est1,000 - 1,200 SEK
Förlossningsskål, koppar, 1700-tal,
Final bid600 SEK
Est400 - 600 SEK
Ljusstake, tenn, antagligen Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Est400 - 600 SEK
Brevpress, brännförgylld brons och järn på röd marmorsockel, delvis 1800-tal,
Final bid450 SEK
Est400 - 600 SEK
Parti, delvis äldre diverse; karaff med propp, modellbilar Tekno respektive Corgi, skulptur, gjutjärn, samt lockask, lackarbete, Japan
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
Est500 - 600 SEK
Krus, fajans med tennlock, Kellinghusen eller Hannoversch Münden,
Est1,500 - 2,000 SEK
Jardinière, förgylld metall och glas,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Väggplåtar till 3 ljus, 1 par, nyrokoko,
Final bid2,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Senapskanna, tenn, 1700-talets 2 hälft, i form av bukstop,
Final bid450 SEK
Est400 - 600 SEK
Bukstop, tenn, fräcklad dekor,
Final bid400 SEK
Est400 - 600 SEK
Vinkannor, 1 par, glas med metallmontage, oscarianska, sekelskiftet 1900,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,200 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Est1,000 - 1,500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, italiensk rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par,
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Medicinskt instrument i låda, Monochord,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
Est600 - 800 SEK
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
Est5,000 - 6,000 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
Est600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
Est600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
Est1,500 - 2,000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
Est600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
Est3,000 - 4,000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
Est2,000 - 3,000 SEK
Sadel, allround mot hopp, ljusbrunt/orange läder, okänd tillverkning
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Allroundsadel, syntematerial, Sigma Thorowgood,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
Est800 - 1,000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
Est7,000 - 8,000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
Est2,000 - 3,000 SEK
Bouilottelampa, bemålad och bronserad plåt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Inramad matchtröja,
Inramad matchtröja,
Est300 - 400 SEK
Maresch, Johann, skulptur/tobaksskrin, bemålat lergods, 1800-talets slut, i form av sittande afrikansk man på cigarrlåda Haban/Colorado,
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, skålfat, tenn, modellnummer MT 156, dekor av sjöjungfru och fisk,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Drewsen, Kjell & Lis, egen verkstad, ljusstakar, 1 par,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK