Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, rödlackerad metall och mässing,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, mässing, dekor av klot,
Est800 - 1,000 SEK
Taklampa, glas med rosa hängen, venetiansk stil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Est600 - 800 SEK
Okänd designer för Cooperativa Förbundet, säng/vägglampa, vit plast,
Est200 - 300 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1940-50-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK