Auktion söndagen den 31/3 kl 16
29/3 kl 12 - 19
30/3 kl 12 - 17
31/3 kl 12 - 16
Lowest lot number
- Glas och porslinClear filters
Final bid1,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Sinnemark, Rolf, thekanna med lock, glas, dekor i blå graalteknik, signerad unik och daterad 2017, h 30 cm, kantnagg
Final bid3,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, dockservis, stengods, "Pyret" Brun, design 1929, kaffekanna med lock, 4 kaffekoppar med underfat samt skål, smärre sprickor
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Bordslampor, 2 st, glas, klar samt orange resp blå glasmassa, högsta höjd 30 cm, säljes till förmån för Kattfotens Katthem
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
808
Syltkrus, 3 st, glaserat stengods, 1900-talets 1 hälft, bland annat Arabia, h 8,5 - 29 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK